A rendőrség tagadja, hogy közölték volna Magyar Péterrel, hányan voltak a szombati tüntetésén
Azt mondják, soha nem bocsátkoznak becslésekbe.
hvg.hu
Magyar Péter szerint 3-400 ezer ember vett részt szombaton azon a tüntetésen, amely a Deák Ferenc térről indulva a Kossuth téren, Magyar mintegy 50 perces beszédével ért véget, korábbi posztjában azt írta, a rendőrség szerint 250 ezren vettek részt.
A politikus bejegyzése után a Telexrákérdezett a Budapesti Rendőrfőkapitányságnál, hogy meg tudják-e erősíteni becslésüket nekik is, válaszuk szerint azonban “az egyes gyűlések résztvevőinek számát illetően a Budapesti Rendőr-főkapitányság soha sem bocsátkozott becslésekbe” és hozzátették, most sem tették ezt meg. Arra a kérdésre, hogy a szervezőkkel se közöltek-e számot azt írták a lap szerint, hogy mivel nem becsülték meg a tömeget, nem is mondtak ilyesmit Magyaréknak.
Az ügyben a Telex megkereste Magyar Pétert is, aki eleinte nem reagált, végül azonban egy Facebook-kommentben válaszolt a felmerülő kérdésekre és azt állította, “a helyszínt biztosító rendőri vezetők maguk mondták a 250 ezres számot”. Azt is írta, “természetesen mindig megbecsülik a létszámot, hiszen ahhoz kell igazítani a szükséges rendőri erőt”.
A rendezvényről szóló tudósításunkat ezen a linken olvashatják vissza, elemzésünket pedig itt találják:
Országjárásra indul Magyar Péter, akit szombati tüntetésén megtöltötte a Kossuth teret, anyák napjára pedig újabb demonstrációt jelentett be. Mivel tudatosan építi politikai szerepvállalásának pilléreit, ellenzéki- és kormányoldalon is egyre komolyabban kell venni. Magyar nem fukarkodik az erős mondatokkal, de a politikai programmal még adós, és azt sem tudhatja, mit lép erre a NER.
Azt mi sem tudjuk megmondani, pontosan hányan vettek részt a rendezvényen és bár valószínű, hogy a Kossuth tér megtöltéséhez kellett százezer ember, döntsék el a képek alapján, mennyi is lehetett az annyi:
Százezres nagyságrendű tömeg gyűlt össze Budapest belvárosában Magyar Péter felhívására. Az eseményen ő is beszédet mondott, amelyben a magyar társadalom megosztottságának és az elmúlt évtizedben kiépült „feudalizmusnak” a felszámolását ígérte. Fotósaink is kinn voltak a Deák Ferenc és a Kossuth téren, kiválogattuk a legjobb képeiket.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.