Ingyenes frekvenciát kaphat a Klubrádió
A héten tárgyal a Médiatanács a Klubrádió közösségi, vagyis ingyenes budapesti frekvenciahasználatáról.
A héten tárgyal a Médiatanács a Klubrádió közösségi, vagyis ingyenes budapesti frekvenciahasználatáról.
Nem egyedül Eva Rezesova száguldott az M3 autópályán tavaly augusztus 21-én: párja végig a szlovák milliomosnő nyomában volt autójával a baleset éjszakáján. A birtokunkba került híváslisták alapján a férfi barátnője után jött Magyarországra, nagyjából 30 kilométer híján sikerült is utolérnie, miközben folyamatosan hívogatta telefonon. Kérdés, hogy ennek a menekülésszerű akciónak volt-e szerepe a négy halálos áldozattal járó baleset bekövetkezésében.
Megerősítette a Demokratikus Koalíció az Origo információit, miszerint lemondott Kőrös Gusztáv Tibor a pártban betöltött posztjáról.
Hétfőre virradóra több helyen is megdőlt a legalacsonyabb minimumhőmérsékleti rekord, Kaposváron például a leghidegebb órában is 16 Celsius-fokot mértek - tájékoztatta az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Egy 26 éves férfi lakásában másfél kilogramm kábítószergyanús anyagot találtak.
Az államival azonos módon biztosítják a katolikus egyházi intézmények finanszírozását - ezt tartalmazza a Magyarország és az Apostoli Szentszék közötti korábbi megállapodás módosítása, amelyet hétfőn írt alá Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Alberto Bottari de Castello apostoli nuncius Budapesten.
Dömös alpolgármesterét és segítőjét gázolták el vasárnap a községháza előtti parkolóban – közölte a Komárom-Esztergom megyei település polgármestere hétfőn.
Az eddigi feladatai mellett Orbán Viktor kormánybiztossá nevezte ki L. Simon Lászlót.
A rendőrségi nyomozás azt állapította meg, hogy a felvétel nem valós, megrendezett helyzetet mutat be. A rendőrség szerint a bajai videót október 15-én készítették, majd egy nappal később egy CD-re kiírták a felvételt, és közvetítőn keresztül juttatták el az MSZP-székházba.
A legfőbb ügyész kezdeményezte Meggyes Tamás mentelmi jogának felfüggesztését.
Kétezer doboz cigarettát próbáltak becsempészni az országba Gyulánál.
Aggódik a Vidékfejlesztési Minisztérium a bábonymegyeri gyújtogatás miatt.
Áder János, Magyarország köztársasági elnöke a külhoni magyarság meghívására kedden Kanadába és az Amerikai Egyesült Államokba utazik - tájékoztatta a Köztársasági Elnöki Hivatal sajtóigazgatósága hétfőn.
A CÖF vezetője szerint az október 23-i békemeneten annyian lesznek, mint az elsőn.
Csaknem egymillió forint értékű, adójegy nélküli cigarettát találtak a zalai pénzügyőrök egy furgon tetőkárpitjába rejtve az M70-es autóúton
A Tankönyves Vállalkozók Országos Testülete szerint általánossá vált a bizonytalanság a tankönyvek körül, és a kialakult zűrzavar a gyerekek tanulásában is fennakadásokat okoz.
Strasbourgban keres jogorvoslatot a Politikatörténeti Intézet, miután az Alkotmánybíróság (Ab) döntése is megerősítette a levéltári törvény módosítását, amely kisajátította és az országos levéltárba helyezte át az állampárt és a hozzá kapcsolódó szervezetek iratanyagát.
Négynapos nemzetközi történészkonferenciát rendez a keleti blokk országainak ügynökügyeiről szerdától Budapesten a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézete (MTA BTK TTI) és a több kelet-európai kormány által alapított Európai Emlékezet és Szolidaritás Hálózata.
A múlt hét első felében tovább csökkent a pollenterhelés - írja az Időkép.
A hétfőn tapasztalható melegfront miatt fáradékonyabbak és dekoncentráltak lehetünk.