Nőtt az álláskeresők száma Győr-Moson-Sopronban

Győr-Moson-Sopron megyében tavaly decemberben 10.377, ez év januárjában már 12.462 regisztrált álláskereső volt - írta a Kisalföld szerdai száma.

  • MTI MTI
Nőtt az álláskeresők száma Győr-Moson-Sopronban

A Nyugat-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ főigazgató-helyettese a lapnak elmondta: a leépítések első körében többnyire a kölcsönzött munkaerőtől váltak meg a cégek. Ahol további munkaerő-csökkentés vált szükségessé, ott a határozott időre szóló szerződéssel foglalkoztatott munkavállalók kerültek bele a leépítések következő hullámába. Sok munkaadó rövidített munkahéttel vagy munkaidővel igyekszik elkerülni, hogy további alkalmazottaktól kelljen megválnia. 
 
Győrött januárban mindössze egy csoportos létszámleépítést jelentettek be a munkaügyi szervezetnek, de a cégektől kapott információk alapján valószínűsíthető, hogy ez a szám a következő hónapokban emelkedni fog. Nagyobb létszámleépítésekre főként a járműiparban és annak beszállító vállalatainál számítanak, de néhány egyéb ágazatbeli - főleg feldolgozóipari - vállalat is elbocsátásokra kényszerül - prognosztizálta a főigazgató-helyettes.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?