Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Komplex tehetséggondozói és képzési hálózat kialakítására nyert 700 millió forintot uniós pályázaton a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács - jelentette be Csermely Péter, a tanács elnöke pénteken sajtótájékoztatón Debrecenben.
A Géniusz-hálózat elnevezésű projekt célja szakmailag megalapozott képzéssel megfelelő társadalmi környezetet kialakítása a kiemelkedő diákok számára. A pénzből tehetségpontokat alakítanak ki országszerte, amelyek a diákok kibontakozását segítik, valamint képzést szerveznek pedagógusok és civilek számára, hogy segíteni tudják a diákokat tanulmányaikban. Ilyen tehetségpontok létrehozására és oktatási feladatok elvégzésére elsősorban iskolák és civil szervezetek pályáztak - fejtette ki Csermely Péter.
A Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) százszázalékos finanszírozását élvező projektre háromszor annyi pályázat érkezett, hatszor annyi támogatatási összegre, mint amit pozitívan tudtak elbírálni - hangsúlyozta.
Az MTI-nek a beérkezett pályázatok pontos számát firtató kérdésére Csermely Péter nem tudott válaszolni, azt azonban elmondta, hogy a jelenlegi 156 tehetségpont várhatóan megduplázódik. Ezeket igyekeznek majd hálózatba szervezni, amelyen belül könnyen megtalálják a diákok azt a területet, ahol tehetségüket kamatoztathatják.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.