Hét magyar diák jutott be az elitegyetemre Abu-Dzabiban
Mesterképzés: mi a helyzet idén?
Felülvizsgálandónak tartják bölcsészkari dékánok azt a korábbi oktatási kormányzati döntést, amely a mesterszakoknál a tavalyi első felvételi létszámok alapján szabta meg az idei államilag támogatott helyeket. Javasolják, hogy a jelentkezési arányok szerint növeljék a keretszámokat a bölcsészettudományokban és társadalomtudományokban.
Hány át nem vett diploma porosodik az egyetemeken?
Nincs ma olyan hazai egyetem vagy főiskola, ahol a végzősök mindegyike közvetlenül a záróvizsga után át is veszi felsőfokú végzettségét igazoló oklevelét, mert nem mindenki szerzi meg az ehhez szükséges nyelvvizsgát. Akad olyan intézmény, ahol a végzősök kétharmadának raktáron porosodik a diplomája.
Átejtette az elitegyetemeket egy csaló diák
Egy amerikai diák egyetemi évei alatt minden, tanulmányait és előmenetelét igazoló dokumentumot meghamisított, így válhatott átlagosan tanuló egyetemistából ösztöndíjakkal és pénzjutalmakkal elhalmozott, több helyen is tudományos munkát publikáló „tehetség”. A 23 éves fiú valószínűleg jó darabig nem bukott volna le, ha nem veszíti el teljesen realításérzékét és nem jelentkezik a legkomolyabb tengerentúli ösztöndíjakra.
Csalás kizárva: otthonról is vizsgázhatnak a brit egyetemisták
Hamarosan akár otthonról is vizsgázhatnak a brit diákok azzal a különleges szoftverrel, amely a tantermi felügyelőknél is jobban észreveszi a puskázást.
Diploma nélkül: akik úgy döntenek, hogy nem kell a papír
Egyre több végzős középiskolás - habár képessége alapján ott lenne a helye - mégis a munkát választja a továbbtanulás helyett - hívja föl a figyelmet a trendre az angol Guardian egy nemrég megjelent cikkében.