Négy halálos bűn, ami az álláskereső vesztét okozza
Száz trükkös állásinterjú-kérdés
Örök dilemma, hogy vajon mit fog kérdezni az interjúztató a felvételi beszélgetésen. Lesznek-e beugratós, trükkös kérdések vagy csak egyszerű, leginkább az önéletrajzra szorítkozó információra kíváncsiak a HR-esek? Mire számíthat a jelentkező? Íme, száz lehetséges kérdés.
Halálos fegyverek az állásinterjún
Hogyan viselkedjünk az állásinterjún, ha a felvételi beszélgetést vezető HR-es minden szavunkba beleköt? Ha kioktat? Ha a keblére ölel bennünket, és úgy érezzük, ezer éve ismerjük? Mi rejlik a háttérben és mire számíthatunk? Tanácsok.
Titkos fegyver: milyen volt az állásinterjú húsz éve?
A kilencvenes évek elején gyűrűzött be a Super Nintendo-őrület az Egyesült Államokba. Ekkor hódított a Szépség és a szörnyeteg című rajzfilm a mozikban és ekkor még mindennapos jelenség volt, ha egy férfi bajuszt viselt, a nők pedig válltöméses blézert vagy blúzt. De hogyan változott az álláskeresés módja két évtized alatt?
Állásinterjú élesben: az izzasztó, a bensőséges és a trükkös
Barátságos, kekeckedő, távolságtartó, de udvarias: a különféle stratégiákkal az interjúztatók kipuhatolhatják, valójában milyen tulajdonságaik vannak az álláshirdetésre jelentkezőknek, hogyan viselkednek stresszes helyzetben, ha nagy rajtuk a nyomás és tétje van a beszélgetésnek.
Négy váratlan buktató az állásinterjú után
Minden álláskereső izgatottan várja a telefonhívást, amely eldönti a sorsát: sikerrel vette-e az akadályokat, megkapja-e a megpályázott posztot. Ám a nehézségek még nem feltétlenül érnek véget a sorsfordító bejelentést követően. Tanácsok az állásinterjú utáni időszakra.
A kilenc legfurcsább helyzet az állásinterjún
Mi a legszokatlanabb dolog, amivel a felvételi beszélgetést vezető HR-esek szembesülhetnek az állásinterjún? Meddig mehetnek el a jelöltek, nem törődve azzal, mit gondolnak róluk leendő munkaadóik? Íme, a legkirívóbb esetek.
Bomba kérdések az állásinterjún
Az állásinterjú összetett procedúra: a megpályázott posztra beküldött - és előszűrőként működő - önéletrajz mellett a jelölt szóbeli teljesítménye is sokat nyom a latban. Mi több, az állásinterjú második, harmadik körében már leginkább az számít, hogy meg tud-e felelni a munkaadó elvárásainak, válaszai - szóbeli teljesítménye alapján - átmegy-e a rostán. Ehhez azonban kérdeznie is kell. De hogyan és mit? Tippek.