Külföldi tapasztalat, hazai sikerek a HVG Állásbörzén
Sokat hallani arról, hogy aki jól beszél nyelveket, annak már igazán könnyű dolga van az elhelyezkedés kapcsán itthon is. Ám ennek ellenére jellemző tendencia, hogy aki külföldön szerez tanulmányi-, és/vagy munkatapasztalatot, az rendszerint hosszú távon is a külföldön való tartózkodást választja abban az esetben is, ha ez számára nem kecsegtet vonzó karrier perspektívával.
Ezzel szemben egyre több nemzetközi vállalat részesíti előnyben hazánkat újabb központok kialakításakor, és tárt karokkal várják a leendő munkavállalókat, akikkel szemben az elsődlegesen támasztott követelmény a magabiztos nyelvtudás. Miért van az, hogy Magyarországon számos, jó nyelvtudással rendelkező szakember ennek ellenére nem tud elhelyezkedni, és inkább végzettségi szintjének nem megfelelő munkát vállal egy másik országban?
A HVG Állásbörze idén ezt a munkaerő piaci problémát helyezi a rendezvény középpontjába, és igyekszik összekapcsolni az érintett álláskeresőket az itthon állást kínáló vállalatokkal: számuk ugyanis gombamód szaporodik, ám ez még mindig nem terjedt el a köztudatban.
A magyar munkavállalók körében kifejezetten népszerű a külföldi munkavállalás, sőt, a felsőoktatásban tanulók is előszeretettel választják valamely külhoni egyetemet néhány szemeszter, vagy akár az egész képzés erejéig. Sokan viszont nincsenek azzal tisztában, hogy pontosan mely vállalatoknál és milyen előnyökkel jár Magyarországon az, ha valaki külföldi tartózkodásából adódó tudással rendelkezik: nyelvi, kulturális és szakmai ismeretekkel egyaránt.
A HVG Állásbörze bemutatja:
Mobility Fair – „Hozd haza a világot!”
A rendezvény történetében első alkalommal kerül megrendezésre ez az esemény, amelynek célja, hogy a fiatalokat összekösse a nemzetköziséggel és megismertesse velük az ehhez kapcsolódó előnyöket az itthoni karrierépítés során. A részt vevő diákszervezetek tevékenységi köre egytől egyig azt a célt szolgálja, hogy a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára bemutassa a külföldön vállalt tanulmányok, szakmai gyakorlat és önkéntes munka előnyeit.
Milyen előnyökről is van szó? A globális, nyitott gondolkodásmód, valamint a nemzetközi kapcsolatok és tapasztalat semmivel sem pótolható értéke hangsúlyos munkaerő piaci súllyal bír az egyre jelentősebb SSC szektorban.
Az SSC szektor lehetőségei
Az említett munkaerő piaci dilemma kapcsán reális megoldást jelenthet az egyre bővülő SSC (=shared service center) szektor és az itt elérhető munkalehetőségek. Az iparág bemutatása ezért az idei HVG Állásbörze keretein belül középpontba kerül.
Az SSC vállalatok – magyarul összetett szolgáltató központok – működési filozófiájának lényege a vállalaton belüli tevékenységek centralizációja. Ezek közé tartoznak jellemzően a pénzügyi, a beszerzési, az ügyfélszolgálati, a HR és az IT szolgáltatások. A bekerülés alapfeltétele általában egy, de inkább két, vagy több nyelv magabiztos ismerete, amely így ideális karrier perspektívát jelenthet a jó nyelvtudással rendelkező álláskeresők számára, a konkrét végzettség területétől függetlenül is. Az elmúlt tíz évben iparággá fejlődött SSC piac több mint harmincezer, többségében diplomás embernek ad munkát Magyarországon, mégis kevesen vannak tisztában a szektor által nyújtott lehetőségekkel.
Még több program
A HVG Állásbörze több mint 120 kiállítója 5000-nél is több állás- és képzésajánlatával, valamint különleges helyszíni aktivitásokkal is várja az érdeklődőket a rendezvény két napja alatt:
Női KarrierSarok – siker női szemmel
RobonAUT – Bemutatkozik az önállóan működő robotjárművek megmérettetése, ahol a verseny demójának kipróbálására is lehetősége lesz az érdeklődőknek
RePlacc – a környezettudatos játszó- és pihenőhely
Karrier Építési Terület – középpontban az egyéni karrierút
Karrier Fórum – 14 előadás munkaerőpiaci témákban.
12. HVG Állásbörze
2013. február 26-27 10:00-18:00
SYMA Rendezvényközpont
A rendezvényről további információk érhetőek el a honlapon: