szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyetlen cég sem függetlenítheti magát a pénzügyi válság reálgazdaságba begyűrűző hatásaitól. A fogyasztás várható visszaesése, a hitelfeltételek szigorodása miatt kialakuló forráshiány minden gazdálkodó szervezetet érzékenyen érint majd. Lesznek ugyanakkor olyan iparágak is a várakozások szerint, amelyek kevésbé sínylik meg a nehéz időket.

Az autógyártók immár hetek óta tartó kálváriája egyértelműen bebizonyította, hogy a válság a reálgazdaságot is elérte. Magyarországon is lehetett már olyan cégekről hallani amelyek termelésük szüneteltetésére, felfüggesztésére, jelentős leépítésekre kényszerültek azért, mert a legnagyobb vevőjüknek számító valamely autógyártó a kereslet visszaesése miatt néhány napra, hétre leállította szerelősorait.

Ráadásul az autóipar minden bizonnyal csak az első fecske, a jövőben további iparágak kerülhetnek hasonló helyzetbe. A válság több irányból gyűrűzik be a reálgazdaságba, a legnagyobb gondot azonban minden bizonnyal a fogyasztás várható visszaesése, valamint a hitelfeltételek szigorodása miatt kialakuló forráshiány okozhatja.

Hogyan esik vissza a kereslet? Olvassa el az Ecoline cikkében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Veres nyugtat: távol vagyunk az államcsődtől

Távol vagyunk attól, hogy államcsőd fenyegesse Magyarországot - jelentette ki Veres János pénzügyminiszter a Magyar Közgazdasági Társaság tagjaival folytatott megbeszélés után hétfőn a Parlamentben.

hvg.hu Vállalkozás

Bankcsőd esetén hogyan jut a betétes a pénzéhez?

Ha a bank csődbe megy, más feltételekkel kártalanít, mint eddig. Egymillió forint feletti bankbetétek esetén ugyanis már nem a betét 90 százalékát, hanem akár a teljes összeget kifizetik legfeljebb 13 millió forintig. Így szól a parlamentben két hete elfogadott törvényjavaslat. Afelett mindenki futhat a pénze után. Miért muszáj mégis bankban tartani a pénzünket?