Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Vlagyimir Putyin orosz kormányfő kritizálta az uniós országokat azért, mert véleménye szerint az EU tagállamai...
Vlagyimir Putyin orosz kormányfő kritizálta az uniós országokat azért, mert véleménye szerint az EU tagállamai állandóan akadályokat gördítenek a terjeszkedni vágyó orosz cégek elé. Putyin erről egy németországi gazdasági fórumon beszélt, számos német nagyvállalat képviselője előtt. A miniszterelnök szerint – számukra tisztázatlan okokból - az orosz vállalatok szinte folyamatosan politikai és gazdasági ellenállással szembesülnek Európában, ami gyakran meghiúsítja a nyugati expanziót.
Putyin számos példát említett, többek közt az Opel-akvizíció meghiúsulását, de kitért a Mol és Szurgutnyeftyegaz történetére is. Az orosz kormányfő úgy látja, hogy a magyar társaság szabályokat és törtvényeket áthágva akadályozza az orosz társaságot tulajdonosi jogai gyakorlásában. Mint ismert a Szurgutnyeftyegaz 2009 tavaszán vásárolta meg az OMV bő 21 százalékos Mol-pakettjét, azóta azonban egyik közgyűlésen sem vehetett részt érdemben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.