Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A világ második legnagyobb söripari cége, a hazánkban a Dreher révén érdekelt SABMiller kedden jelentette be, hogy...
A világ második legnagyobb söripari cége, a hazánkban a Dreher révén érdekelt SABMiller kedden jelentette be, hogy 9,51 milliárd ausztrál dollárért (azaz mintegy 10 milliárd amerikai dollárért) megvásárolná a legnagyobb ausztrál sörgyártót a Foster’s-t. A dél-afrikai-amerikai vállalat részvényenként 4,9 (ausztrál) dollárt kínált a részvényeseknek, ami 8,2 százalékos felárat jelent a Foster’s hétfői záróárához képest, a cégvezetés azonban ennek ellenére elutasította az ajánlatot mondván az igencsak alulértékeli a vállalatot.
A SABMiller azonban nem hajlandó lemondani az akvizícióról, ezért már most jelezték: újabb ajánlat várható. Graham Mackay vezérigazgató közölte: mielőbb szeretnék lezárni a tranzakciót, ezért igyekeznek megállapodásra jutni a Foster’s menedzsmentjével. A befektetők számítottak arra, hogy még csak most indul a licit, hiszen az ausztrál cég részvényei 13,5 százalékos erősödéssel 5,14 dolláros árfolyamon végeztek a sydney-i kereskedésben.
A SABMiller által tervezett akvizíció majd másfél éve az első nagyobb söripari felvásárlás lenne: tavaly év elején a Heineken csoport vásárolta meg a mexikói FEMSA-t. A söripari óriás az ajánlatot azzal indokolta, hogy kifejezetten vonzónak tartják az ausztrál piacot, amely a közeli ázsiai gazdaságok dinamikus fejlődésének köszönhetően a következő években is bővülhet. Márpedig a kontinensnyi országban a Foster’s egyértelműen egyeduralkodónak számít: a 10 legnagyobb forgalmú sörmárkából hetet értékesít a társaság.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában, ezekből nem kér állítólag Orbán Viktor vejének cége.