Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Jelenleg 384 ezer magyar állampolgárnak – a lakosság 4 százalékának – van egyéni vállalkozói igazolványa, az ország gazdagabb részein több, a szegényebbeken kevesebb az egyéni vállalkozó – közölte saját adatbázisára hivatkozva a CompLex Kiadó szerdán.
Az ország leggazdagabb része a Budapestet és Pest megyét magában foglaló Közép-magyarországi régió, itt tevékenykedik az egyéni vállalkozók 27 százaléka, szám szerint 105 ezer. A régióban minden 28. lakos egyéni vállalkozó. Vasban, Zalában és Győr-Moson-Sopronban viszont 21 lakosonként regisztráltak egy egyéni vállalkozót. Az ország északkeleti részén – Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyékben – minden 30. lakos próbál szerencsét egyéni vállalkozóként. A múlt év elejétől alakulhatnak egyéni céggé az egyéni vállalkozók – a szakértők a nagyobb vállalkozóknak ajánlják ezt a gazdálkodási formát. Jelenleg 637 működő egyéni cég van a CompLex adatbázisában, a számuk elhanyagolható arányú.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A tanú című filmhez hasonlóan a kormány már azelőtt ítéletet hozott a volt MTA-s kutatókról, hogy a befogadásukról megszületett volna az ELTE döntése. Választásuk persze nem is nagyon volt.
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.