A cégek nem tehetik meg, amit a kormány igen

Módosító javaslatot nyújtott be hétfőn a fogyasztóvédelmi törvényhez két fideszes képviselő azért, hogy a szolgáltató cégek ne szedhessenek be külön díjat az ügyfelektől a számláik sárga csekkel való kifizetéséért. A javaslat egy nappal azután született, hogy a kormány bejelentette, megadóztatná a sárga csekkes befizetéseket.

  • hvg.hu hvg.hu
A cégek nem tehetik meg, amit a kormány igen

Zsigó Róbert és Mágori Józsefné, a Fidesz képviselőinek keddi módosítója "a fogyasztók vagyoni érdekeinek védelme céljából" kizárná, hogy a közszolgáltató cégek külön díjat állapítsanak meg a számla nyomtatott példányáért, illetve a számla sárga csekken keresztül történő kiegyenlítéséért - olvasható a javaslatban, amelyet a fogyasztóvédelmi törvény módosítására nyújtottak be.

A módosító időzítése érdekes, hiszen tegnap a kormány a Széll Kálmán-terv második verziójában ezzel épp ellenkező tartalmú tervet tűzött ki célul a tranzakciós adóval, amelyet a sárga csekkes befizetésekre is bevezetnének.

A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (Feosz) mindenesetre örül a két fideszes módosító javaslatának. A szervezet közleményében azt írja, hogy a javaslat elfogadása "végérvényesen pontot tenne a fogyasztók érdekeit sértő gyakorlatra és a jövőben a fogyasztóvédelemről szóló törvény garantálná, hogy a szolgáltatók ne köthessék a sárga csekkel történő számlakiegyenlítést egyéb díj megfizetéséhez".

Március végén egyébként a fogyasztói panaszok miatt Bodonovich Jenő média- és hírközlési biztos eljárást indított a Magyar Telekom által májustól bevezetendő tranzakciós díjjal kapcsolatban.

A Magyar Telekom hírlevelében arról tájékoztatta előfizetőit, hogy környezetvédelmi okokra hivatkozva a postai utalványon - azaz sárga csekken -, valamint a személyes ügyfélkapcsolati irodákban befizetett T-Home- és T-Mobile-számlák után 142,24 forint tranzakciós költséget számít fel. A biztos egyeztetési eljárást kezdeményezett a szolgáltatóval.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.