MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az egyik szabadságharc sikeresnek bizonyult: továbbra is fennmarad a hungarikumnak számító „gyógyhatású készítmény” elnevezés.
Mindazok, akik április 1-je után is ilyen címkével szeretnék forgalmazni termékeiket, 90 ezer forint eljárási díj befizetése ellenében megkaphatják meghosszabbított engedélyüket az Országos Gyógyszerészeti Intézettől (OGYI). A főhatóság nyilvántartásában 188 olyan gyógytermék szerepel, amely megőrizheti korábbi státusát, annak ellenére, hogy az EU-ban hétéves felkészülési, türelmi időszakot követően 2011. március 31-étől megszűnt ez a kategória.
Brüsszel úgy kívánt rendet vágni a gyógyhatásúként hirdetett különböző készítmények között, hogy a gyártók három különböző kategória közül választhattak: vény nélkül kapható gyógyszer, hagyományos növényi gyógyszer, illetve étrend-kiegészítő. A magyarországi gyógytermék-előállítók és -forgalmazók azonban felmérték, hogy számukra egyik felkínált út sem járható vagy vonzó. Győzött a magyar lobbi: fennmarad gyógyhatású szerek hungarikumszámba menő szabályozása.
Mindezekről részletesen a HVG e heti számában olvashatnak.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Lenne eszköz a kormány kezében, hogy érdemben segítsen a nyugdíjasok helyzetén, ehhez csak át kellene vennie a nyugdíjemelésnek azt a mintáját, amelyet a környező országokban az elmúlt években be-, nálunk pedig kivezettek – mondja Farkas András.
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.