Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az elemzői várakozást meghaladó mértékben, 38 százalékkal nőtt a Nike profitja üzleti évének első negyedében, elsősorban észak-amerikai és európai értékesítésének bővülése, valamint a globálisan végrehajtott áremelések hatására.
A világ legnagyobb sportcikkgyártója a csütörtöki New York-i kereskedés lezárása után ismertette negyedéves adatait, elsőként a börze DJIA indexében szereplő ipari cégek közül. A sportszergyártó szeptember 23-ától csatlakozott a DJIA indexéhez. Kikerült az indexből ugyanakkor az Alcoa, amely hosszú ideig mindig először hozta nyilvánosságra vállalati gyorsjelentését a csoportból.
A Nike azt közölte, hogy az augusztus 31-én zárult negyedévben adózott eredménye 780 millió dollár, részvényenként 86 cent lett az egy évvel korábbi 567 millió dollár, részvényarányosan 63 cent után. Az elemzők kisebb, 78 cent részvényarányos eredményre számítottak. A cég árfolyama az elektronikus kereskedésben 6 százalékos pluszban állt az adatközlés után.
A sportszergyártó negyedéves árbevétele 8 százalékkal 6,97 milliárd dollárra ugrott, minimálisan meghaladta a szakértői várakozásokban szereplő 6,96 milliárd dollárt. A cég bevétele mindenütt nőtt, kivéve Kínát, ahol 3 százalékkal csökkent. A Nike bevétele Nyugat-Európában 8 százalékkal, Közép- és Kelet-Európában 10 százalékkal, Észak-Amerikában 9 százalékkal bővült az augusztus végéig tartó három hónapban éves szinten.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.