Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Érdekes összeállítást közölt a Mashable az amerikai IT óriásokról, amikor még kicsik voltak. A Google nyitóoldala például tizenhat év alatt nagyon sokat és nagyon keveset is változott.
Az internet a 90-es évektől kezdte meg diadalútját, s gyakorlatilag a szemünk előtt vált óriásvállalattá a Google, a Facebook, a Youtube. De hogyan nézett ki a nyitóoldaluk akkor, amikor elindultak? Hát így:
1. Google
A vállalatot Larry Page és Sergey Brin alapította 1998-ban, mindketten a Stanford Egyetemen végeztek. A régi nyitóoldalukon feltűnően sok a felkiáltó jel, és külön kiemelik, hogy már 25 millió oldal közül tudnak keresni, ami folyamatosan növekszik! A Google 2014 februárjában már 861 millió oldal között keresgélt.
2. Facebook
A Facebook története valójában 2003-ban kezdődött a Facemash nevű alkalmazás kidolgozásával. Adam D'Angelo, aki Mark Zuckerberg legjobb barátja volt a középiskolában, létrehozott az egyetemisták számára egy kezdetleges társasági oldalt. A programnak olyan sikere lett, hogy használóinak száma a százezret is meghaladta. A honlap népszerűségének hatására írta meg Mark Zuckerberg a CourseMatch programot, ami aztán a Facebook létrehozásához vezetett. Ő és Eduardo Saverin akkor alapították a Facebookot, amikor még a Harvard Egyetemre jártak.
3. Youtube
A YouTube videómegosztót 2005 februárjában alapította három korábbi PayPal-alkalmazott. 2006 novemberében a céget felvásárolta a Google 1,65 milliárd dollárért (346,5 milliárd forint) és azóta is annak leányvállalataként működik.
(via Mashable)
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.