MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A nemzetgazdasági miniszter egyetlen éjszaka alatt elkészített jelentésére alapozta utasítását Orbán Viktor, amikor szólt a minisztereknek, hogy nézzenek utána a brókercégeknél tárolt közpénzeknek. Bár korábban arról volt szó, hogy Orbán márciusban tette ezt, kommunikációs államtitkára szerint a miniszterelnök rosszul emlékezik: február végén, a Buda-Cash bedőlésének másnapján volt az ominózus kormányülés.
A kormány nem tudott hamarabb a Quaestor bedőléséről, mint a kisbefektetők – utalt rá Giró-Szász András kormányzati kommunikációért felelős államtitkár.
Az RTL Klub késő esti Híradójában idézték Giró-Szász Andrást, aki azt mondta, Orbán Viktor egy hónap távlatából egyszerűen rosszul emlékezett a brókerbotrány dátumaira, ez okozott félreértést. Giró-Szász semmilyen problémát nem lát abban, hogy ennyi idő távlatából valaki egy-két napot elvét.
Mint arról beszámoltunk, a Külgazdasági és Külügyminisztérium háttérintézménye az utolsó pillanatban vette ki a pénzét a Quaestortól, Orbán Viktor pedig a múlt héten Sopronban erre azt a magyarázatot adta, hogy a Buda-Cash-bortány kitörése utáni kormányülésen ő maga utasította a minisztériumokat: nézzenek utána, van-e pénzük brókercégeknél, és ha igen, vegyék ki.
Szaggatott idővonal
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter később azt mondta, hogy ez a kormányülés nem február 25-én, hanem már márciusban volt.
Az események pontos sorrendje a következő volt a Híradó riportja szerint:
február 24-e: bedől a Buda-Cash
február 25-e: kormányülés
február 26-a: kiderül, hogy a Honvéd Egészségpénztár is érintett
március 4-e: a polgármestereket Orbán tájékoztatja a bajról
március 9-e: csődöt jelent a Quaestor, a külügyi háttércég pedig kiveszi a pénzét
március 11-e: kormányülés
Ha Orbán – ahogy korábban mondta – a Honvéd pénztár bedőléséről is tudott, akkor csak március 11-én utasíthatta a minisztériumokat – hangzott el a riportban.
Ám Giró-Szász András másképp látja. A Híradónak azt mondta, Orbán már február 25-én szólt a minisztereknek, csak rosszul emlékszik. Előtte elolvasta a nemzetgazdasági miniszter egy éjszaka alatt elkészített, minden részletre kiterjedő jelentését. Az államtitkár szerint ugyanakkor Orbán Viktor sem tévedett: az érintett egészségpénztárak és önkormányzatok miatt látta úgy, hogy cselekednie kell. Erről az NGM jelentéséből értesülhetett, és nem néhány nappal később, amikor a polgármesterekkel találkozott – utalt rá Giró-Szász András. Szerinte Lázár is tévedhetett, amikor márciusra datálta a brókercégekkel foglalkozó kormányülést.
Ha a Varga-jelentést akkor nyilvánosságra hozták volna, akkor rémhírt terjesztett volna, amit a törvény büntet.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.