Állami felszámoló intézheti az Illatos úti méregtelep cégének ügyét

Stratégiailag kiemelt jelentőségű céggé nyilvánították a felszámolás alatt álló Budapesti Vegyiműveket – erre azért volt szükség, hogy az állam átvehesse a felszámolói posztot, és ezzel meggyorsítsák a cég felszámolását, amelynek Illatos úti telephelyén 100 tonnánál is több veszélyes anyagot tároltak.

  • MTI MTI
Állami felszámoló intézheti az Illatos úti méregtelep cégének ügyét

A kormány stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté minősítette a felszámolás alatt álló Budapesti Vegyiművek Zrt.-t – az erről szóló rendelet a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

A csütörtöktől hatályos rendelet a csődtörvényre hivatkozik, amely a természetvédelem szempontjából kiemelt vállalkozásnak tekinthető cégeket is a stratégiailag kiemelt jelentőségű vállalkozások közé sorolja. Ezeknél a cégeknél vagyonfelügyelőként, illetve felszámolóként a kizárólagos állami tulajdonban álló nonprofit gazdasági társaság járhat el.

A Budapesti Vegyiművek Illatos úti telephelyén található veszélyes hulladékok ügye hónapok óta a figyelem középpontjában áll. A Földművelésügyi Minisztérium június elején közölte: május 31-ig a Budapesti Vegyiművek telephelyéről már elszállították a kiemelten veszélyes hulladékot tartalmazó 1005 hordót, ami mintegy 110 tonnának felel meg. 

A Miniszterelnökség pedig július elején közleményben arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a közbeszerzésen nyertes cég, a Palota Környezetvédelmi Kft. 1 milliárd 580 millió forintos árért gondoskodik az Illatos úti telephelyen található, mintegy 2300 tonnányi veszélyes hulladék elszállításáról és ártalmatlanításáról. A munkával 180 nap alatt kell végeznie a társaságnak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.