Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
A külföldi hipereket vette célba elsősorban egy, a boltzárral karöltve elfogadott törvény, küszöbön áll az EU kötelezettségszegési eljárása.
Az után, hogy a héten nagy pofont kapott a kormány a cafeteria-rendszer 2010-2011-es átalakítása miatt az Európai Bíróságtól, küszöbön van az újabb saller. A 444.hu értesülései szerint az Európai Bizottság hamarosan kötelezettségszegési eljárást indít Magyarország ellen a főként nagy multi kereskedelmi láncokat kiszekáló törvény miatt.
Még 2014 végén – a boltzárral lényegében karöltve – elfogadott törvény értelmében el kellene hagynia Magyarországot annak az üzletláncnak, amely két egymást követő évben veszteséget mutat ki. Már 2017-ben lép hatályba a törvény, vagyis a 2015-2016-os évben való veszteség után kiebrudalhatnák az országból a veszteséges, gyorsan forgó termékeket áruló, nagyobb - évi legalább 15 milliárd forint feletti árbevételt felmutató - üzleteket.
A portál információi szerint a Bizottság levélben ismerteti kifogásait a magyar kormánnyal, Orbánéknak pedig három forduló alatt kell az uniós joggal összhangba hozni a jogszabályt, ha ezt nem teszik meg, az Európai Bíróságra kerülhet az ügy.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
A rivális Superman után eljött a Marvel pályamódosításának ideje.
A Fidesz kommunikációs igazgatója mindkét cégnek felrótta, hogy korábban az előadó mellett álltak.