Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Ha szeretne hüledezni, nézze meg ezt a statisztikát.
Az Eurostat legfrissebb felmérése szerint óriási különbségek vannak az Európai Unión belül abban a tekintetben, hogy mennyibe kerül a munkaadónak a dolgozó óránként. A kutatásban az összes szektort vizsgálták a mezőgazdaság és a közigazgatás kivételével, az összegek a bruttó bért és az ezen felüli fizetendő munkáltatói járulékokat is magukban foglalják.
A rangsor végén Bulgária végzett 4,9 eurós óránkénti kötlséggel, míg a listát Dánia vezeti 42,5 euróval. Izlandon és Norvégiában egyébként még ennél is többe kerül egy dolgozó: ott óránként átlagosan 42,6, illetve 51 euróval kell számolnia a munkaadónak. Magyarországon 2017-ben átlagosan 9,1 euróba, azaz kb. 2800 forintba került egy munkavállaló, ez a 28-as listán hátulról az ötödik helyre volt elég. A magyar munkavállalóknál kevesebbe csak a már említett bolgár, illetve a román, litván és lett dolgozók kerülnek. Az uniós átlag 23,7, az euróövezet átlaga pedig 26,7 euró – azaz csaknem háromszorosa a Magyarországon mért átlagos összegnek.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.