szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?

A nyíregyházi Hotel Sóstóra a kormány és a város dobta össze a pénzt, de 10 évig Mészáros Lőrinc érdekeltsége fogja üzemeltetni.

Mészáros Lőrinc tőzsdei érdekeltsége, az Opus Global Nyrt. érdekkörébe tartozó Hunguest Hotels Szállodaipari Zrt. hétfőn birtokba vette Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdő új, négycsillagos wellness- és konferenciaszállodáját a Hunguest Hotel Sóstót - közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján hétfőn.

A közlemény szerint a Hunguest Hotels Zrt. még tavaly áprilisban nyerte el a superior besorolású hotel üzemeltetési jogát 10 évre, amely egy alkalommal 5 évre meghosszabbítható. A 123 szobás szálloda október 25-én nyílik meg, 2017 májusában kezdték építeni.

A Hunguest Hotels Zrt. és Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának közös közleménye szerint a szálloda, amely 85 új munkahelyet teremtett, a Sóstó Fejlesztési Program részeként, a Modern városok programban valósult meg, ez azt jelenti, hogy

a 4 milliárd forintos beruházásból 3,1 milliárdot a kormány állt, 900 millió forintot pedig a város.

A Konzum Nyrt. tavaly áprilisban jelentette be a BÉT honlapján, hogy a közvetett tulajdonát képező Hunguest Hotels Szállodaipari Zrt. tette a legkedvezőbb ajánlatot a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata és a "Sóstó-Gyógyfürdők" Szolgáltató és Fejlesztő Zrt. által a hotel üzemeltetésére indított közbeszerzési eljárásban. A Konzum Nyrt. pedig 2019. június 30-án beolvadt az Opus Global Nyrt.-be.

Hunguest Hotels: csak üzemeltetünk

Cikkünk megjelenése után a Hunguest Hotels megbízásából pontosítás érkezett szerkesztőségünköz. Ebben a cég azt emeli ki, hogy nem Mészáros új szállodájáról van szó, a Hotel Sóstó a városi önkormányzat tulajdona, a Hunguest Hotels Zrt. bérleti formában az üzemeltetést vállalta meghatározott időre. Egyben kifejtik, hogy a Hunguest Hotels tavaly már letétbe helyezett 120 millió forintot az önkormányzatnak a szerződés garanciájaként. Emellett az üzemeltetés ideje alatt havonta fix koncessziós díjat fizet. Ennek összege nettó 120 millió forint évente. Az önkormányzatot úgynevezett mozgó koncessziós díjként további 30 százalék illeti meg szálloda üzemeltetéséből származó bevételből, illetve a zrt. azt is vállalta, hogy alapot hoz létre a szálloda eszközállományának felújítására.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Daczi Dóra Vállalkozás

A magyaroknak máig a pancsolás a wellbeing - ettől szenved a magyar gyógyturizmus

Miközben soha nem látott foglaltsági aránnyal működnek a magyar hotelek, a szakértők állítják, van a gyógyszállónál jobb hotelbefektetés is. Ráadásul a piacot uraló két wellnesslánc, Európa legnagyobb gyógyszállócsoportja, a nemrég a Danubius-resortokat is márkaneve alá vonó Ensana, valamint a Mészáros-érdekeltségben levő Hunguest hotelek mellé nagyüzemben már csak egy különleges, Magyarországon még sosem látott termékkel lenne érdemes beszállni. A gond csak az, hogy a magyarok inkább pancsolni szeretnek, nem fizetnek külön szolgáltatásokért.