Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
20-30 ezer forint mehet el a semmire, figyelmeztetnek a szakértők, miután egyre gyakrabban tűnnek fel magukat gázkazán-szakembernek kiadó kókler szerelők, karbantartók.
Hiába figyelmeztet a kéményseprő vagy a gázszerelő egy gázkészülék állapotára, a tulajdonosok sokszor csak a vállukat vonják, írja a Napi. A katasztrófavédelem dolgozói már 1600 életveszélyes kéményt találtak, a tulajdonosok ugyanis sokszor csak barkácsmegoldásokkal javítgatják a bajt, ahelyett, hogy a rendes karbantartást választanák.
És van egy új, egyre gyakoribb probléma is: kóklerek verik át az embereket, és kérnek el 20-30 ezer forintot a semmire javítás vagy karbantartás címén. A szakemberek arra figyelmeztetnek, a kazánok tisztítása nem ér véget egy kiporszívózással, azt szét kell szedni, ki kell mosni az égőt, végig kell menni a protokollon, és sokszor műszeres ellenőrzésre is szükség lehet.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
A független kutatók a Tisza egyre tetemesebb előnyét mérik a Fidesszel szemben, a szakma kormánypárti része élesen bírálja őket ezért. Magyarék azonban hiába vezetnek egyelőre, sok idő van még a válaasztásokig.
A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.
Csak a magyarok kisebbsége minősíti magát bal- vagy jobboldalinak – derül ki a Medián júniusi kutatásából.
„Megtiszteltetés, hogy én lehetek az első, akit feljelentettek” – írja.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".