Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Veszélybe kerülhetnek az állomási büfék és kisboltok.
200 ezerről 1,1 millió forintra emelkedett a pécsi vasútállomás egyik üzlethelyiségének villanyszámlája, számolt be szombaton az RTL Híradó. A MÁV-tól bérelt – így az áramot is a vasúttársaságtól kapó – üzletben 22 forintról 170 forintra nőtt a villamosenergia kilowattonkénti ára: míg korábban az államvasutak a rezsicsökkentettnél is alacsonyabb áron kapták az áramot, december óta piaci árat fizetnek érte. A bolt vezetője szerint a nyári hónapokban így akár 2,5 millió forint fölé is emelkedhet a rezsiköltségük.
A MÁV a bérlőknek azt mondta: vizsgálják meg, van-e lehetőségük a bérleményt közvetlenül az áramszolgáltató hálózatára csatlakoztatni, így igénybe vehetik a rezsicsökkentést.
Az ügyet Hadházy Ákos hozta nyilvánosságra, aki az RTL-nek azt mondta: csődbe fognak menni ezek a kisvállalkozók, ha nem tesznek ez ellen valamit, így vagy be fognak zárni, vagy más kézbe fognak kerülni a boltok a pályaudvarokon.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.