A csepeli munkásszálló lakói állítják, hogy Jellinek cége nem értesítette őket hivatalosan a bezárásról

Azt még keresik, hogy hová költöztessék a lakókat.

  • hvg.hu hvg.hu
A csepeli munkásszálló lakói állítják, hogy Jellinek cége nem értesítette őket hivatalosan a bezárásról

Augusztusig 250 embernek, köztük nagycsaládosoknak és nyugdíjasoknak kellene elköltöznie abból a csepeli munkásszállóból, amelyet a Jellinek Dániel érdekeltségébe tartozó Indotek Csoport a rezsiárakra hivatkozva zárat be. (Képünkön az egyik lakó nyilatkozik a Partizán stábjának.)

Ahogy arról már a múlt héten írtunk, az egyik leggazdagabb magyarnak a cége korábban azt közölte, hogy

  • az épület elérte azt a kritikus állapotot, amely nem teszi lehetővé a felújítás további halogatását;
  • a felújítás előkészítését már az év elején elkezdték;
  • a lakókat pedig június elején tájékoztatták a majdani bezárásról.

Ehhez azt is hozzátették, hogy a Indotek Csoportnak Gyömrői úton van egy hasonló funkciójú és jellegű ingatlanja, ahol több családot és időskorút el tudnak helyezni, egy részük már át is költözött ide.

A Partizán műsorának nyilatkozó lakók viszont azt mondták, hogy Jellinek cége egyáltalán nem tájékoztatta őket hivatalosan a bezárásról. Csak egy olyan értesítőt kaptak, amit a Kiút Egyesületet ajánlja azoknak, akiknek az elköltözés gondot jelenthet.

A munkásszállót egyszer már tavaly szeptemberben is be akarták záratni. Akkor végül Karácsony Gergely közbenjárásával állapodott meg a tulajdonos a csepeli önkormányzattal, így átmeneileg megmenekültek a lakók.

Kiss Ambrus főpolgármester helyettes szerint elképzelhető, hogy a Fővárosi Önkormányzat - akár egy új albérlet kauciójának a kifizetésével - valamiféle támogatást adhat.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek