szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Grampet Group szerint saját leányvállalatának vezetői tisztességtelen konkurenciával okoztak kárt a cégnek.

A Train Hungary tulajdonosa, a Grampet Group kirúgta a cég román vezérigazgatóját, Calin Gratiant és két magyar vezetőjét, Schubert Gyöngyi értékesítési igazgatót és Béres Barna üzemeltetési igazgatót is – írja a 24.hu. A portál szerint az anyacég – amely Közép-Kelet-Európa egyik legjelentősebb magánvasúti fuvarozócége – súlyos vádakat is megfogalmazott a magyar leányvállalat elbocsátott vezetőivel szemben: a Grampet Groupnak tisztességtelen konkurenciával okoztak kárt a cég közleménye szerint.

Schubertről azt írták, hogy „tisztességtelen versenyhelyzetet idézett elő a Train Europe nevű cégen keresztül, amelyet aközben alapított, hogy a Train Hungary alkalmazásában állt”. A Train Europe tavaly nyitott egy telephelyet Romániában, de hogy pontosan mi történt, az nem derül ki a közleményből, mindössze azt jelezték, hogy az illetékes intézményekhez fordulnak, hogy azok „beazonosítsák a Schubert Gyöngyi által a Train Europe vállalaton keresztül végzett tevékenységek jellegét, melyek súlyos anyagi károkat okoznak a Grampet Csoportnak”.

A vezérigazgató Calin Gratiant pedig azzal vádolják, hogy az orosz Transmasholding tulajdonosi köréből próbált befektetőket szerezni a Popeci Utilaj Greu (PUG) cég megvásárlására, amellyel tisztességtelen konkurenciát hozott volna létre a Grampettel szemben. A nehézgépgyártással foglalkozó PUG-ot korábban a Grampet is megvásárolta volna, ám a tranzakció végül elakadt. A céget és tulajdonosát a Grampet idén március 29-én beperelte, olyan ítéletet kérve, amely már megegyezik egy adásvételi szerződéssel.

A Grampet Group most mindhárom elbocsátott vezetője ellen feljelentést tett, és bűnvádi eljárást kezdeményezett.

Borítóképünk illusztráció.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!