Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Homlok egykor az állami vasútépítések kiemelkedő kedvezményezettje volt, mióta azonban elvált Mészáros Ágnestől, rájár a rúd.
Az Opten céginformációs rendszerben olvasható információk szerint április 5. óta csődeljárás alatt áll a Homlok Építő Zrt. – írja a Telex. A 24.hu információi szerint a bíróság úgy döntött, további döntésig ideiglenes fizetési haladék illeti meg a szombathelyi székhelyű céget.
A cég vezetője Homlok Zsolt, aki korábban Mészáros Lőrinc, az ország leggazdagabb embere veje volt, azonban amióta elvált Mészáros Ágnestől, már nem kap közbeszerzésekhez kapcsolódó megbízásokat. Sőt, szilveszter előtt egy nappal derült ki, hogy a Gazdasági Versenyhivatal „brutális” kartellezés miatt büntette több, mint 1,2 milliárd forintra a Homlok-csoport (Homlok Zrt. és Homlok Kft.) tulajdonosát.
A kartellezők egyébként lényegében saját magukat buktatták le – írtuk korábban Rigó Csaba Balázs a GVH elnök elmondása alapján. Homlokék valóban banális hibán csúsztak el, egy közbeszerzési eljárás során, az egyik hiánypótlás alkalmával a cég titkárnője véletlenül ugyanazt a PDF-fájlt csatolta mind a két cég ajánlatához, sorról sorra megegyező ajánlatokkal.
Érdekesség, hogy a kérdéses közbeszerzés során Homlok cégei a két legolcsóbb ajánlatot adták. A vasútépítésre kiírt tendert pedig végül nem valamelyik Homlok-cég, hanem Mészáros Lőrinc nyerte el, kétszer nagyobb összegű ajánlattal, mint amit Homlok adott és másfélszer annyiért, amennyiért az állam eredetileg becsülte. A túlárazott ajánlat vizsgálatát azonban a GVH nem tartotta szükségesnek, az erre vonatkozó kérdésekre pedig a hivatal kommunikációs vezetője úgy reagált: „jókora fake news”, hogy Mészáros cégeit ne vizsgálnák.
Kartellezés esetén a bíróság akár öt évig terjedő szabadságvesztést is kiszabhat, mert a versenyjog különösen súlyosnak tekinti az összejátszást, ha az közbeszerzési eljárás esetén történik, a kifizetések pedig közpénzből történnek.
A GVH határozatában ugyan a személynevek ki vannak takarva, de annyi kideríthető, hogy a megbírságolt cégek vezetői aktív szereplői voltak az összejátszásnak, ezt a GVH súlyosbító körülményként értékelte. Arról a HVG számolt be, hogy a jogsértés idején Homlok Zsolt és testvére mellett Mészáros Ágnes is tulajdonos volt a Homlok Zrt.-ben 2023 tavaszáig, az akkor még férjével közös Properitus Vagyonkezelő Kft.-n keresztül.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet. Ez is szerepel a június 12-én történt katasztrófa vizsgálati jelentésében.
A világ egyik legismertebb séfjét is fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.