szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A főváros szeretné megoldani a rakodással kapcsolatos problémákat is, ezért hamarosan indul az üzlettulajok igényeinek felmérése.

A Nagykörút megújítása során kiemelt figyelmet fordít majd a Főváros az üzletek egységes megjelenésére is – derül ki a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) közleményéből. Mint írják, átfogó városrehabilitációs programba kezdenek bele, amelynek fontos része a kerékpáros közlekedés megújítása, de kiemelt cél a gazdaságfejlesztés, a zöldítés, a műemlékvédelem és a közterület-fejlesztés is.

Jelenleg számos konfliktushoz és problémához vezet a rakodás, a Nagykörúton lévő üzlethelyiségek, vendéglátóhelyek ellátása komoly logisztikai kihívást jelent. A jövőben ezen is szeretnének változtatni, megfelelő mennyiségű rakodóhely kialakításával. Ennek érdekében a BKK hamarosan elkezdi felmérni az igényeket, májusban kérdezőbiztosok járják majd végig az üzleteket. Emellett elkezdték előkészíteni a pályázatot egy egységes arculat megalkotására.

A Nagykörút megújítására vonatkozó programot még januárban fogadta el az Európai Unió, a BKK február elején közölte az előzetes terveket, majd márciusban több helyszínen szerveztek lakossági fórumot, az egyik alkalomra a HVG is elment:

Elmondták, milyen új Nagykörutat álmodik a főváros – széles bringasáv jön, de az áruszállítókra is gondolnak

Lezajlott az első lakossági fórum a Nagykörút megújításáról, ahol helyi lakosok és autós érdekvédelmi szervek előtt prezentálta a BKK a felújítási terveket.

Már akkor is szóba került, és a BKK az előzetes kommunikációjában is hangsúlyozta, hogy nem csak bringasztráda lesz a Nagykörúton, hanem szeretnék megújítani a köztereket, növelnék a zöldterületek arányát, és elérnék azt is, hogy az út menti üzletek, vendéglátóhelyek egységes arculattal bírjanak, ám akkor ezekről még kevés konkrétumot árultak el.

A Nagykörút projektet Balogh Samu vezeti. A várostervező korábban Karácsony Gergely főpolgármester kabinetfőnöke volt, aki tavaly szeptemberben távozott a posztról. Ezt követően Ferencvárosban egy városfejlesztési cég igazgatóságában dolgozott.

Március végén közölte a BKK, hogy keresik a Nagykörút tervezőjét, a tervek szerint 2024 második negyedévében kiírják a feltételes tervezési pályázatot, ha minden jól megy akkor is még legalább két év, mire megszületnek a kiviteli tervek, az építkezés pedig csak azután, legkorábban 2027 nyarán indulhat el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!