Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az egyetem korábban már a szövetségi támogatások megvonása miatt is jogi eljárást indított az amerikai kormány ellen.
Pénteken pert indított a Harvard Egyetem a Donald Trump vezette amerikai kormány ellen, mivel utóbbi egy döntésével lényegében ellehetetlenítette, hogy az intézmény külföldi diákokat vegyen fel – írja a Reuters.
A kormány a szabályok megszegésére hivatkozva csütörtökön visszavonta a Harvard külföldi cserediákprogram-engedélyét. „Legyen ez figyelmeztetés az ország összes egyetemének és akadémiai intézményének” – írta Kirsti Noem belbiztonsági miniszter az X-en a döntéssel kapcsolatban.
A Harvard a közleményében törvénytelennek nevezték a kormányzat lépését, és jelezte: az intézménybe az elmúlt tanévben közel 7000 nemzetközi diák iratkozott be, ami a hallgatói létszám több mint 27 százaléka.
„A kormány egy tollvonással a Harvard hallgatói közösségének negyedét akarta eltörölni, olyan nemzetközi diákokat, akik jelentősen hozzájárulnak az egyetemhez és annak küldetéséhez” – közölte az egyetem, miután panaszt nyújtott be a döntés ellen a bostoni bíróságon.
„Ez egyértelmű megtorlás azért, mert a Harvard élt az első alkotmánymódosításhoz fűződő jogával, hogy elutasítsa a kormány azon követelését, hogy ellenőrizze a Harvard irányítását, tantervét, valamint az oktatók és hallgatók »ideológiáját«” – tették hozzá.
Az amerikai elnök és az oktatási intézmény csatározása hónapok óta tart. A Trump-kormányzat korábban több milliárd dollár támogatást vont meg a világ egyik legpatinásabb felsőoktatási intézményétől, az ugyanis – más egyetemekkel ellentétben – nem hajlandó teljesíteni Washington követeléseit például a felvételi eljárások, a magatartási szabályok és a személyzeti döntések tekintetében. Az egyetem korábban közölte, kutatóikkal együtt azon dolgoznak, hogy pótolják az így kieső forrásokat.
A források megvonásával kapcsolatos döntést a Harvard szintén bíróságon támadta meg, akkor is az első alkotmánymódosításban rögzített véleménynyilvánítás szabadságának megsértésére hivatkoztak.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie.
Batházi Tamás szerint Wladár Sándornak szexuális viszonya volt a húsz éve elhunyt, hírhedten keménykezű Széchy Tamással.
A volt igazságügyi miniszter elmúlt másfél éve került fókuszba.