A Magyar Telekomnál vizsgálódna az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma
A Magyar Telekom szerdán a kereskedés lezárást követően az alábbi...
A Magyar Telekom szerdán a kereskedés lezárást követően az alábbi...
Kíméli a működő tőkét és kitermeli saját árát – ezen kívül a hitelnél rugalmasabb elbírálás, és a kedvező elszámolás miatt a hazai kis- és középvállalkozások többsége úgy gondolja, hogy a lízing igénybételével könnyebben átvészelhető a jelenlegi forrásszűkös időszak – derül ki a Lízingszövetség friss kutatásából.
Számottevően visszaesett a kis- és középvállalati (kkv) szektor beruházási hajlandósága december és február között a szűkülő finanszírozási lehetőségek hatására, a gépfinanszírozás területén például 62 százalékos visszaesés volt tapasztalható 2009 első két hónapjában az előző évhez képest - mondta Hordós Zoltán, a Magyar Lízingszövetség eszköz bizottságának vezetője a szervezet által készített felmérés alapján.
„Válság idején a gazdaság kifehérítése másodlagos!" Félreértés ne essék, ezt egy országgyűlési képviselő nyilatkozta azt követően, hogy az Országgyűlés által a múlt év végén elfogadott, a vállalkozások egymás közötti nagyobb pénzforgalmát bankszámlára terelő rendelkezést ugyanaz a testület, teljesen egyhangúlag (mind a 362 jelen lévő) törölte. A rendelkezés február 1-jén lépett életbe, a visszavonás három hét után megtörtént - írja Vámosi-Nagy Szabolcs az Élet és Irodalom legutóbbi számában.
A márciusi törvényjavaslat szerint a természetbeni juttatások értékhatára nem változik, de értékük 50 százaléka után a munkáltató kötelezően 62 százalék személyi jövedelemadót és az ezzel növelt összegre 27 százalék tb-t fizet. Ez a juttatások teljes összegére vetítve 52,87 százalékos effektív adóterhet jelent - derül ki a Kopint-Tárki felméréséből. Juttatás-csökkentés, béremelés, avagy hogyan reagálnának a munkáltatók?
A minőségi csokoládéiról ismert társaság 2008-at az egy évvel...
Az új Avantgarde üzletág az angolszász értelemben vett modern „consumer&rdquo...
Mintegy másfél hete, indoklás nélkül nem engedik be a dolgozókat a Zala megyei Pölöskén a Bognár Szörp Kft. telepére, a cég sorsáról senki nem ad információt - értesült az MTI kedden, a helyszínen.
A március 13-a óta nem lehet mulasztási bírságot kiszabni 250 ezer feletti kifizetésekre, megszűnt a napi standolás. Mi változott még? Hónap tanácsa a Saldotól.
Akár százmilliárd forintnyi vásárlóerő is kikerülhet a magyar vendéglátóipar piacáról akkor, ha a kormány valóban adó- és járulékterhet vet ki a hideg- és melegétel-utalványokra - írta a keddi Világgazdaság.
A pénzbírságtól megmenekülhetnek, az állami támogatásokra viszont igényt tarthatnak a jövőben azok a cégek, amelyek fennakadtak a munkaügyi ellenőrök hálóján. A kormány a héten nyújtja be ezzel kapcsolatos törvénymódosítását a parlamentnek, így a jogszabályváltozás egyes elemei akár májusban életbe léphetnek - írja keddi számában a keddi Népszava.
Életképtelen lehet a 2009. április elsején hatályba lépő új közbeszerzési törvény számos rendelkezése - mutattak rá "Az új közbeszerzési törvény 2009 áprilisától hatályos változásai és végrehajtási rendeletei" című konferencia előadói hétfőn Budapesten.
A multinacionális cégek számára a sztenderdizálható üzleti folyamatok...
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) pályázatot hirdetett kutatás-fejlesztésben (K+F) dolgozó munkaerő megőrzésére, K+F projektek fejlesztésére - jelentette be Kolber István kutatás-fejlesztési államtitkár hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten.
A Naftogaz-Ukraina nemzeti részvénytársaság hiteltartozása meghaladta a 34,5...
Száz-százhúszezer munkahely megőrzését teszi lehetővé az a mintegy 100 milliárd forint, amelyet a Szociális és Munkaügyi Minisztérium (SZMM) hazai és európai uniós forrásokból biztosít a válság foglalkoztatási hatásainak enyhítésére -mondta Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter hétfőn Budapesten.
A társaság 35, 614 milliárd forintos árbevételt ért el, és...
Wolfgang Reitzle vezérigazgató ugyanakkor közölte: az idén mind az...
Sokszor elhangzott a gazdasági válság kirobbanása óta, hogy a krízis...
A franchise-rendszereknél szigorúan szabályozzák az arculati elemeket, részletesen meghatározzák az értékesítendő termékeket, szolgáltatásokat , és még sorolhatnánk a hálózat adta kötöttségeket. Célszerű hallgatni a franchise-partnerekre, hogyan javítanának egyes szolgáltatásokon, miként alkalmazkodnának a helyi piac adottságaihoz.