Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A Magyar Telekom részvényeinek árfolyama napról-napra újabb negatív rekordokat dönt.
A Magyar Telekom részvényeinek árfolyama napról-napra újabb negatív rekordokat dönt. A távközlési cég papírjainak jegyzése a hétfői kereskedésben 417 forintra süllyedt, már mérföldekre a tavalyi 465 forintos mélypont alatt jár, annak ellenére, hogy a cég nemrég a vártnál jobb első negyedéves pénzügyi eredményt közölt. A mélyrepülést az OTP elemzői óvatosan úgy kommentálták, az "vélhetően nem független attól, hogy a parlament szavazott a távközlési szolgáltatási adóról", amely a Telekom számításai szerint már az idén 10 milliárd forintos többletterhet jelent a távközlési cég számára.
Az MTelekom számításai szerint 2012-ben 34 milliárd forint adótöbblet megfizetése elé néz, hiszen az év végéig még várhatóan a 2010-ben bevezetett különadót sem szünteti meg a kormány. A Magyar Telekom hétfőn kiadott közleménye szerint még nem egyértelmű, hogy a percenként, illetve sms-enként 2 forintos mobiladó milyen hatással lesz a cég pénzügyi teljesítményére, így a menedzsment egyelőre fenntartja a korábbi 4-6 százalékos profitnövekedési célkitűzéseit. Az azonban már korábban is több mint valószínűnek látszott, hogy az új adó miatt az idén kifizetett bruttó 50 forintos osztalék növelésére a piaci várakozások ellenére jövőre sem nyílik esély, így a Magyar Telekom már régiós viszonylatban is fekete lónak tűnik.
Ezt jelzik azok az elemzői figyelmeztetések is, amelyek a távközlési szolgáltatási adó miatti célárfolyam-csökkentésekről szólnak. Ahogy arról a portfolio.hu beszámolt, a Goldman Sachs 612 forintról 556 forintra mérsékelte az idei várakozását, amely így már megfelel az elmúlt időszakban egyre negatívabbá váló piaci konszenzusnak. A HSBC még ennél is borúlátóbb, hiszen az eddig érvényben lévő 520 forintos célárfolyam-előrejelzését a múlt héten 480 forintra módosította. A részvény még ez alapján is jelentős felértékelődés előtt állhat; erre persze csak nyílik valós esélye, ha az MTelekom – a Telenorhoz hasonlóan – képes lesz áthárítani a telefonadót a fogyasztókra, illetve ha a negyedik, állami mobilszolgáltató belépése nem teremt a cég számára előnytelen versenyhelyzetet. Az már most biztosnak látszik, hogy a hazai elemzők optimizmusa megalapozatlan volt, az MTelekom részvények árfolyama a leghalványabb jelét nem mutatja a korrekciónak. Mivel az árfolyam eddig feltérképezetlen területen jár, fogódzót nehéz találni arra vonatkozóan, hogy meddig zuhanhat még a jegyzése, ám a technikai elemzések szerint a 408 forintos szint környékén talán megállhat a távközlési cég részvényeinek leértékelődése, és megkezdődhet a régóta várt visszapattanás.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Csak a magyarok kisebbsége minősíti magát bal- vagy jobboldalinak – derül ki a Medián júniusi kutatásából. A magukat centristának tartók és a baloldali szavazók körében is biztosan vezet a Tisza Párt.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
A CATL szerint nincs csoportos létszámleépítés, sőt még bővültek is.
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.