szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Változások várhatók a Magyarországról kivonuló British Council nyelvoktatásában; erőforrásait a nyelvtanárok továbbképzésére, szakmai tapasztalatcserékre, valamint a legújabb nyelvoktatási módszerek megismertetésére összpontosítja. - tájékoztatott az intézet kommunikációs vezetője.


 
Martin Davidson, a British Council áprilisban belépő új vezérigazgatója azt mondta a hétfői The Timesnak, hogy az intézet küldetésének célja a kulturális kapcsolatok kiépítése, illetve helyreállatása a Közel-Kelet és Közép-Ázsia muszlim közösségeivel. Mivel a szervezet 50 százalékkal növeli kiadásait a térség 15 országában - köztük Irakban és Afganisztánban -, ezért az európai országokban kisebb apparátussal fog működni.
 
A budapesti British Council a távirati irodához eljuttatott közleményében ehhez még azt is hozzátette, hogy a 110 országban működő intézmény a jövőben nemzetközi hálózatát szeretné fejleszteni és a globális feladatok - úgy mint klímaváltozás, társadalmi kohézió és szélsőségek, innováció és a megerősödött globális verseny - megoldásának szolgálatába állítani.
 
A hatékonyabb működés érdekében a British Council fokozatosan áttér a regionális szintű működésre, a régióközpontok pedig számos háttérfeladatot átvállalnak a többi irodától.
 
 
Mivel az országban ma már több száz nyelviskola működik, illetve a közoktatásban is szinte mindenki tanul angolul, ezért a British Council úgy látja, leginkább úgy tudja segíteni a nyelvoktatás ügyét, ha erőforrásait a nyelvtanárok továbbképzésére, szakmai tapasztalatcserékre, valamint a legújabb nyelvoktatási módszerek megismertetésére összpontosítja.
 
2007 őszétől nem működteti tovább az intézmény a nyelviskolát, hanem a regionális módszertani projektet erősítik tovább, a többi között a tavaly elindult olvasásfejlesztési, illetve az online nyelvoktatást támogató úgynevezett webenglish projektet, valamint a felsőoktatás nyelvoktatási kérdéseivel foglalkozó programot - fűzte hozzá.
 
Beszámolt arról is, hogy a British Councilban működő könyvtár átkerül a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárba, ahol az intézmény már évek óta GatewayUk néven információs központot működtet egy kisebb könyvállománnyal.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!