Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Hét év után ismét Berlinben mutatja be gyűjteményét a New York-i Museum of Modern Art (MoMA).
A pénteken Kompass (németül Iránytű) címmel nyílt tárlat a múzeum gyűjteményének 250 rajzát mutatja be. A Martin Gropius Bauban a második világháború után kibontakozó művészet nagy neveinek műveit láthatják a látogatók. Összesen 120 művész alkotásai tekinthetők meg, köztük például Jasper Johns, David Hockney, Robert Rauschenberg, Jeff Koons, Mona Hatoum, Neo Rauch, Donald Judd és Martin Kippenberger alkotásai.
A kiállításon az ötvenes évek vége óta az Egyesült Államokban és Európában készült műveket mutatják be, amelyek a Judith Rothschild Alapítvány kortársrajz-gyűjteményéből származnak. A hatszáz művész összesen 2600, papíralapú művét tartalmazó gyűjteményt 2005-ben ajándékozták a MoMA-nak. A 120 művész alkotásaiból összeállított válogatásban kortárs alkotók művei is szerepelnek. Arturo Herrera, Kai Althoff, Lucy McKenzie alkotásai mellett láthatóak a MoMA gyűjteményébe újonnan felvett alkotók, például Christian Holstadt, Nick Mauss, Seb Patane és Amelie von Wulffen művei is.
A bemutatott képek, rajzok témái rendkívül sokszínűek, a különböző anyagokkal való kísérletezés azonban közös jellemzőjük. A művészek lőpor, testnedvek, föld, korom, fényképek és újságkivágások segítségével alkották meg képeiket.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.