A Magyar Tudományos Akadémia által 1992-ben alapított Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia november 27-ei rendes éves és tisztújító közgyűlésén megválasztotta tisztviselőit, valamint mind az öt szakosztályba új tagokat választott. A Makk Károly halála után megüresedett elnöki posztra Maurer Dóra festőművészt választották, az ügyvezető elnök továbbra is Ferencz Győző költő lett.
A Széchenyi Akadémia 60 tagot számlál. A SZIMA-nál nincs javadalmazás, csak azok kapnak fizetést, illetve tiszteletdíjat, akik az ügyintézését végzik. A tagok egyetlen kedvezménye, hogy ingyen használhatják az MTA könyvtárát.
Ez azért érdekes, mert a Fidesz-kormány által erősen támogatott Magyar Művészeti Akadémia 250 rendes tagja havi 290 ezer, a mintegy 50 levelező tag 220 ezer forint életjáradékot kap. Míg a SZIMA éves büdzséje nem éri el a 20 millió forintot, az MMA 2014-ben 4,5 milliárdot, 2017-ben pedig 10,5 milliárdot kapott az adóforintokból.
Az építőművészeti osztály elnöke továbbra is Winkler Barnabás, az osztály rendes tagja lett Pelényi Margit és Vincze László; szenior tagja Zalotay Elemér.
Az irodalmi osztály elnökévé újra Imre Flórát, rendes tagjává Bartis Attilát, Dragomán Györgyöt és Tompa Andreát; szenior taggá Karátson Endrét választották.
A képző- és iparművészeti osztály elnöke Haász István lett, az osztály új tagjai: Gerhes Gábor és Zalavári József; szenior tagja Schmall Károly és Szűts Miklós.
A mozgókép- és színházművészeti osztály új elnöke Hegedűs D. Géza, az osztály rendes tagja Pintér Béla és Valló Péter lett; szenior tagnak Fodor Tamást választották.
A zenei alkotóművészeti osztály elnöke újra Tihanyi László lett, rendes tagnak Szigetvári Andreát választották.
Mostantól a Széchenyi Akadémia tiszteletbeli tagja: Yona Friedmann (építőművészeti osztály) és Boško Krstić (irodalmi osztály).
A Magyar Tudományos Akadémia felé delegátusnak ismét Ferencz Győzőt és Jeney Zoltánt választották, elnökségi tagnak pedig Klimó Károlyt.
A SZIMA összes tagját és tisztviselőjét itt találja.