A Radiohead beperelte Lana Del Reyt azért a dalért, amiért egyszer éppen őket perelték be – videó
Thom Yorke-ék szerint az amerikai énekes-dalszerző Get Free című dala lenyúlás.
Németh Róbert
Az állítás egész pontosan az, hogy Del Rey Born To Die című lemezén szereplő Get Free című dala a Radiohead Creep című világslágerének koppintása.
Az amerikai zenész szerint ez nem így van. A Radiohead mindeközben nem csak állít, perre is vitte a dolgot.
Ez az a dal:
Ez meg a Creep:
A Sun brit bulvátlap szerint a felek csapatai a háttérben próbálnak megállapodni, hogy elkerüljék a bírósági hercehurcát. Lana Del Rey Twitter-posztjában megerősíti azt, hogy a Radiohead jogi eljárást indított ellene, miközben hozzáteszi, korábban felajánlotta a dal szerzői jogainak 40 százalékát az angol zenekarnak, ám azok a teljes jogdíjhányadra igény tartanak.
It’s true about the lawsuit. Although I know my song wasn’t inspired by Creep, Radiohead feel it was and want 100% of the publishing - I offered up to 40 over the last few months but they will only accept 100. Their lawyers have been relentless, so we will deal with it in court.
Na, de van duplacsavar is a történetben, ugyanis van aki meg a Radioheadet perelte be a Creepért: a Hollies szerint a dal az ő 1972-es The Air That I Breath című számuknak a lenyúlása, ezért évekkel ezelőtt ők mentek bíróságra, hogy igazolják saját állításukat. Azóta a Radiohead Pablo Honey című lemezének borítóján ott díszeleg Albert Hammond és Mike Hazlewood neve is, szerzőként.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.