Gálvölgyi János ismét rosszul lett, Pintér Béla ugrott be helyette az előadásába
Hétfő este beugrással kellett megmenteni a Pintér Béla és Társulata Marshall Fifty-Six című előadását Gálvölgyi János rosszulléte miatt. Gálvölgyi szerepét még kedden is Pintér Béla játszotta.
hvg.hu
Rosszul lett Gálvölgyi János, ezért május 13-án este az író-rendező Pintér Bélának kellett helyette eljátszania a Marsall szerepét a Marshall Fifty-Six című előadásban az UP Rendezvényteremben – közölte a Pintér Béla és Társulata a Facebookon hétfőn. „A holnapi (május 14., kedd) előadás szereposztásával kapcsolatban kedd délelőtt adunk tájékoztatást. Köszönjük megértésüket, Gálvölgyi Jánosnak pedig gyors javulást kívánunk!” – tették hozzá.
Az RTL ezután megkereste a társulatot azzal a kérdéssel, van-e a művész betegségének összefüggése a tavalyi esettel, amikor Gálvölgyi kórházba került, de a társulat azt felelte: a család nem hatalmazta fel őket, hogy részletes tájékoztatást adjanak a színész betegségéről, ugyanakkor reménykednek benne, hogy kedden már újra ő játszhatja a szerepet.
Kedden azonban újabb posztot tett közzé a társulat. Ebben azt írták: „Gálvölgyi János szerencsére sokkal jobban van, azonban a teljes gyógyulás fontosságát szem előtt tartva a mai (keddi) előadásban is Pintér Bélát láthatják a Marsall szerepében. Köszönjük megértésüket!”.
Kedves Nézőink! Köszönjük a sok érdeklődést, Gálvölgyi János szerencsére sokkal jobban van, azonban a teljes gyógyulás fontosságát szem előtt tartva a mai (keddi) előadásban is Pintér Bélát láthatják…
Gálvölgyi János tavaly tavasszal került kórházba, miután a lányai azt vették észre rajta, hogy rosszul van, nem kap levegőt, és félrebeszél. A színészhez fél óra elteltével sem érkeztek meg a mentők, így a lányai saját maguk vitték kórházba az édesapjukat.
Gálvölgyi János először játszik Pintér Béla társulatában, nem is akármilyen szerepet. Pintér új előadása nemcsak dühös, kemény és őrült, hanem bátor is, pedig ettől elszokott már a színház a NER elmúlt tizenkét évében.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.