Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Átszámítva 13 millió forintért (70 800 dollár) adták el egy Los Angeles-i árverésen azt a "világító" kesztyűt, amelyet Michael Jackson Victory elnevezésű 1984-es turnéja során viselt.
A Fiatal Képzőművészek Stúdiójának Trafó Galériában rendezett kollektív kiállítása színes és erőteljes munkákat vonultat fel. A stúdió tagsága vagy ennyire átütő erőt képvisel, vagy nagyon jó a válogatás, de a legfontosabb, hogy a bemutatott anyag a globális művészeti szcéna számtalan intézményében találhatna természetes közegére.
A két Komáromot összekötő Erzsébet hídról Szlovákia azon magyar többségű városába érkezünk, amely minden bizonnyal országos csúcs várományosa az egy négyzetkilométerre és az ezer lakosra jutó köztéri alkotások számát illetően. - A Műértő kritikusa megnézte a szlovákiai Komáromban felállított Szent István szobrot.
Megosztott a nyugati sajtó Herta Müller irodalmi Nobel-díja kapcsán. Míg a Neue Zürcher Zeitung és a La Repubblica teljesen megérdemeltnek tartja a romániai születésű német írónő kitüntetését, addig a The Times gunyorosan Ki az a Herta Müller? címmel közölt kritikát, a francia Le Figaro pedig úgy fogalmazott, hogy az idei díjazott személyének valójában csak a feministák örülhetnek.
Videóstábunk mindent elkövetett, hogy választ találjon az egyik legalapvetőbb kérdésre: milyen az a férfi, aki minden nőnek tetszik? Nem állíthatjuk, hogy megtaláltuk a végső választ, de olyan sokat tanultunk a válaszadóinktól, hogy csak két részben fért el.
Nagy sietségükben hímnemű személyes névmással illették a Wikipédia online enciklopédia német írói Herta Müller romániai születésű német írónőt, az irodalmi Nobel-díj idei díjazottját.
Lehet, hogy mégsem késtünk le? Lehet, hogy valamelyest még korrigálható a vétek, hogy az egyetemes fotóművészet legnagyobbjai közé számító magyarok oeuvre-jéből épp szülőhazájukba kevés jutott? S lehet, hogy ezáltal a magyar fotótörténet szélesebb horizonton értelmezhető?
"Nagyon meglepett, még mindig nem tudom elhinni. Többet egyelőre nem tudok mondani" - ez volt az első reakciója Herta Müller romániai születésű német írónőnek, miután kiderült: idén neki ítélték az irodalmi Nobel-díjat.
Herta Müller Nobel-díjával a minőségi irodalom kapott magas elismerést - mondta Kertész Imre az MTI-nek azt követően, hogy csütörtökön Stockholmban bejelentették: a romániai születésű német írónő kapja idén az irodalmi Nobel-díjat. Konrád György szerint Herta Müller megbecsült, de nem "magasztalt" szerző Németországban.
A TV2 a "Hal a tortán" című főzős-versengős műsorát börtönviselt bulvárszereplőkkel, például Tasnádi Péterrel frissíti fel. A csatorna szerint a műsor arról szól, az egyén hogyan válik "mihamarabb hasznos és elfogadott tagjává a társadalomnak". Valóban bulvásztárok főzőcskéje mutat majd példát a szociális beilleszkedés kérdésében?
Borsos József a Nemzeti Galériában, portré Kovács Ákos etnográfusról, a Hatvany Lajos Múzeum egykori igazgatójáról, Szent István szobra a szlovákiai Komáromban, a Visitors Program eredményei, Derkovits-kiállítás Szombathelyen, szobrok a műtárgypiacon, Kis magyar pornográfia a Modemben, kortársművészeti toplisták és még sok minden más a Műértő októberi számában!
Szabó Stein Imre, több mint másfél évtizedes tévés múlttal a háta mögött, egyike volt azoknak, akik pályáztak a köztévé elnöki posztjára. Sorstársaival egyetemben neki sem sikerült. Tekintettel a köztelevízió naponta mélyülő válságára, úgy gondolta, elérkezett az ideje, hogy fellebbentse a fátylat pályázatáról és ismertesse azt a nagyközönséggel. Várjuk más pályázótársak jelentkezését is. Levelét az alábbiakban ismertetjük.
Nem volt szüksége ráncfelvarrásra, sem kollagénes kezelésre a 125. születésnapjára díszbe öltözött Magyar Állami – lány korában Királyi – Operaháznak. A „hölgy” két estén fogadta hívei hódolatát, és elégedett lehet: bár torta nem volt, az ünneplésnek megadták a módját.
"Túl Európa-centrikus" az irodalmi Nobel-díjak odaítélése - ismerte el a 2009-es nyertes csütörtöki kihirdetése előtt a nagy presztízsű díjról döntő testület titkára.