Márquez lekörözte Cervantest a legtöbbször fordított spanyol nyelvű írók listáján
A Száz év magány írója a Don Quijote alkotóját megelőzve vezeti a tíz nyelvre legtöbbször lefordított szerzők listáját az elmúlt több mint húsz évet tekintve.
A Száz év magány írója a Don Quijote alkotóját megelőzve vezeti a tíz nyelvre legtöbbször lefordított szerzők listáját az elmúlt több mint húsz évet tekintve.
Lépten-nyomon találkozunk Budapest címerével, de látjuk is? A Székesfőváros czímere című címer- és várostörténeti összefoglalóból az is kiderül, hogy ki engedélyezte a cifra székesfőváros titulus használatát.
A rezsiköltség brutális emelkedése és az állami támogatás elmaradása miatt került végveszélybe a nagy múltú Pécsi Harmadik Színház, de a nézők összegyűjtöttek számukra 21 millió forintot.
Az ukrán posta bélyegen örökítette meg a híres brit street art művész, Banksy egyik, Kijev környéki alkotását, amelyen egy gyerek dzsúdódobással földre viszi a nála sokkal erősebb ellenfelét. Bár a bélyeg örök emléket állít a graffitinek, kétséges a sorsa az eredeti és a további hat Banksy-alkotásnak.
Este hét helyett a sorozat új részei délelőtt debütálnak, a csatorna konkrétan a saját főműsoridejét menti.
A Volt egyszer egy nyár a szereplők utolsó közösen eltöltött nyaralásának tétova, lírai és megható filmje.
A floridai Hope Carrasquillának amiatt kellett távoznia, mert a nagyszerű reneszánsz alkotásra a szülők azt mondták, hogy pornográf.
Az énekes, Bono tavaly megjelent vastag életrajzi kötete után most egy grandiózus önfeldolgozás-lemezzel és egy nagyszabású filmmel jelentkezett a U2. Merre vezet az útja a 80-as, 90-es évek egyik legfontosabb rockzenekarának, amely még a 2000-es és a 2010-es években sem érezte azt, hogy a múltja piacra méltó árucikk lenne.
Az esetlen kis drámaszakkörösből karizmatikus varázslóvá váló Tom Felton gyerekkora minden volt, csak hétköznapi nem. Korán hírnevet szerzett, és mindössze tizenkét évesen hirtelen a rivaldafényben találta magát, amikor megkapta a Harry Potter-filmek Draco Malfoyának ikonikus szerepét. Tom a védjegyévé vált humorral most először őszintén vall arról, milyen volt a mozivásznon, a varázslóvilág tagjaként felnőni. Mindent elmesél a nagy áttörésről, a forgatásról, tartós barátságokról, de olvashatunk a hírnév előnyeiről és hátrányairól, és arról is, hogyan boldogult felnőttként a forgatás befejezése után. A Túl a varázslaton című kötetet, melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki.
Manapság gyakran ismételt frázis, ha az embereket tévénézési szokásaikról kérdezik, hogy valaki egyáltalán nem, vagy csak nagyon ritkán néz tv-t. De valóban igaz ez? Tényleg eltűnt az otthonokból a színes, sokszor zajládának is csúfolt készülék? Egy tavaly év végén készült kutatás alapján biztosan állíthatjuk, hogy nem: csak a szokásaink alakultak át.
Történelmet írt a Nobel-díjas Mario Vargas Llosa, amikor az első nem franciául alkotó szerzőként megválasztották a Francia Akadémia tagjává. Sok baloldali francia értelmiségi tüntetett ellene, amihez a latin-amerikai irodalmi boom utolsó élő alakja már hozzászokhatott: politikai nézeteivel hol a bal-, hol a jobboldal haragját váltja ki, egyik kötetét a hazájában elégették.
Megszólalt a kormánykritikus színész-aktivista, akit azért vontak kérdőre, mert államilag finanszírozott történelmi filmben vállalt szerepet.
A 77 éves művész a hvg.hu-nak azt mondta: a színházi és a filmes szakmában másokhoz hasonlóan őt is mellőzik. Annyi pénz pedig nincs ebben a szférában, hogy lehetőséget kapjon függetlenként. Ezért most mást keres – fizikai munkát is vállalna.
Debreczeni Ferenc „Ciki” 1948. március 24-én született Gyöngyösön
A Petőfi Zenei Tanács alakuló ülésén merült fel a Póka Egon Egyetem ötlete.
Máshogy számolják majd az érettségi pontokat a felvételikben, és a feladattípusok is megújulnak.
Meg egyáltalán: az újságírók kemény kérdéseket tehetnek fel a miniszterelnöknek.
Az Orwellia és a magyarság című előadás már a meghirdetésével kiverte a biztosítékot.