"Legkedvesebb magyar LMBTQ-testvéreim, ez a díj mindannyiotoké" - magyar aktivistát díjaztak az MTV EMA-n

A júniusban meghozott homofóbtörvény után a szervezők először arra gondoltak, át kellene helyezniük az eseményt, ám végül úgy döntöttek, az eredeti tervnek megfelelően Magyarországra hozzák a show-t, és lehetőségként fogják használni arra, hogy kiálljanak az LMBTQ-jogokért és az egyenlőségért. Radványi Viktória, a díjazott magyar aktivista köszönőbeszédjében úgy fogalmazott: "mutassuk meg együtt azoknak, akik meg akarják tagadni a jogainkat, és akik el akarják venni a szabadságunkat, hogy a közösség erős és eltökélt".

hvg.hu hvg.hu





„Erdély nagy ütemben fejlődik, sokkal nagyobb ütemben, mint mi
 

„Erdély nagy ütemben fejlődik, sokkal nagyobb ütemben, mint mi" - Nyáry Krisztián és Nyáry Luca az erdélyi körútjáról mesélt

„Sok akadály van, de leküzdöd” – mondja Erdély pozitív atmoszférájáról Nyáry Krisztián író, irodalomtörténész és lánya, Nyáry Luca író azután, hogy a Spektrum új sorozatában bejárták a szomszédos vidéket. Beszéltek arról, hogy mitől virágzik a start-up kultúra Erdélyben, mitől jó hely Kolozsvár, hogyan kell kezelni a medveparát, és mit rejt a vadregényes táj a Drakula-mítoszon és Wass Alberten túl. Nyáry Krisztián a készülő, új könyvének szerzőiről is elárult néhány részletet.









Ezeknek a felsőoktatási intézményeknek adományoz 10 ezer könyvet a HVG Könyvek
 

Ezeknek a felsőoktatási intézményeknek adományoz 10 ezer könyvet a HVG Könyvek

A fiatal értelmiség tudásának gyarapítása, gondolkozásának fejlesztése mindannyiunk érdeke. A HVG Könyvek ezért hirdette meg szeptemberben jótékonysági kampányát, amelynek során a nagyközönség és szakértő zsűri segítségével választott ki egyetemeket, vagy felsőoktatási intézményekhez kapcsolódó szervezeteket, amelyek között 10 ezer könyvet oszt szét.

hvg.hu hvg.hu