Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tóth Csaba jogászként végzett, ügyvédként kezdett dolgozni, majd televíziós társaságok jogi és produceri feladatait látta el, de később a játékfilmkészítés területén is sikeresen megvetette a lábát. 2022-ben megválasztották a Magyar Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesülete elnökének, emellett a Mosoly Alapítvány kuratóriumának is tagja, de ami miatt A mű szerzője, Elek Judit Katalin felkereste, az a – szintén tekintélyes – műgyűjtői tevékenysége. Otthonában beszélgettünk vele, több tucat kiemelkedő kvalitású kortárs műalkotás között.
Szárnyakat sem kell növeszteni, elég elmerülni a magyarul megjelent szinte hiánytalan Paul Auster-életműkiadás köteteiben. A most elhunyt íróra a lapunkban 2023. január 2-án megjelent cikkünkkel emlékezünk, amelyet változtatás nélkül közlünk újra.
Muzsikáló Magyarország 2024 néven egymilliárd forintból indít hagyományos kávéházi cigányzene megőrzését célzó programot a kormány. A zenekarvezetők április 29-étől május 27-ig jelentkezhetnek a támogatásra.
Paul Auster élete során több mint 30 könyvet írt, műveit több mint 40 nyelvre fordították le, köztük a legtöbbet magyarra is. Leghíresebb művei közé tartozik a New York trilógia.
Vuk, Nyócker vagy Fehérlófia? Grabowski, János vitéz vagy Szaffi? Februárban kiáltotta ki a Nemzeti Filmintézet 2024-et a magyar animáció emlékévének, mi pedig összeszedtük és rangsoroltuk a 12 legjobb egész estés magyar animációs filmet.
A Petőfi-film után videós panelbeszélgetésünkben Deák Kristóf Oscar-díjas filmrendező, Tóth Barna filmrendező és forgatókönyvíró, Hermann Róbert Széchenyi-díjas történész és Hahner Péter történész, a Rubicon Intézet főigazgatója segítségével néztük meg, az érintett szakmák szerint mik a történelmi filmkészítés alapszabályai.
Tavaly decemberben jelentette be visszatérését az utóbbi évek egyik legnagyobb nemzetközi érdeklődését kiváltó hazai együttese, a Qualitons. A vicces díszletben bemutatott live session után most 180 fokos fordulatot véve egy igencsak komoly, a gyász témáját körbejáró videóklip kíséretében jelentetik meg új, Lil’ Bonch című dalukat, amely első alkalommal itt, a hvg.hu-n érhető el.
A beszélgetés megszervezésén több mint egy évet dolgozó producer szemszögéből mutatja be András herceggel készült, 2019-es elhíresült BBC-interjúját a Netflix új filmje, amelyben a királyi sarj a kiskorú lányokat kiközvetítő Jeffrey Epsteinhez fűződő kapcsolatáról beszélt.
Ötvenéves a bűvös kocka, amelyből mintegy félmilliárd darabot adtak el világszerte. A feltalálója a legjobb pénzügyi döntésének azt nevezte, hogy a feleségére bízta ezt a területet.
A rock- és poptörténelem teli van olyan próbálkozásokkal, amikor a korábban sikeres, már feloszlott együttes tagjai tisztán a pénz vagy ritkábban az örömzenélés jegyében kísérletet tesznek az újraegyesülésre. A rajongók majd' megvesznek a reunionért, a zenekar meg alig várja, hogy elfelejtse az egészet. Persze, olyan is van, amikor mindkét fél ugyanannyira élvezi az új szinergiákat. Innen is, onnan is hozunk híres példákat.