Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Rendben zajlott le a választás, a részvételi arány nem fogja elérni a 30 százalékot - mondta a Nemzeti Választási Iroda vezetője, Pálffy Ilona kicsivel hét óra után. Fél órával az urnák zárása előtt összesen 2 220 425 választópolgár adta le szavazatát: a legtöbben Budapesten (36,42%), legkevesebben Hajdú-Bihar megyében (22,86%) szavaztak, tizenhárom helyen pedig 100 százalékos volt a részvételi arány. A III. kerületben a szavazóurnára rászakadt a plafon, ami miatt át kellett költöztetni máshova a szavazókört. Pozsonyban nem volt áram, de mivel sütött a nap, ezért nem is volt szükség áramra. Összességében tehát érdektelenség és gyatra részvételi arány jellemezte az európai parlamenti választást. Magyarországról összesen hat párt, illetve pártszövetség küldhet képviselőket az EP-be: a Fidesz-KDNP 12, a Jobbik 3, az MSZP 2, a Demokratikus Koalíció 2, az Együtt-PM 1, az LMP 1 mandátumot szerzett. Orbán Viktor szerint a Fidesz nagyon győzött, Vona Gábor örült, hogy másodikként ők lehetnek a Fidesz váltópártja, az MSZP felajánlotta a testület lemondását, ennek az Együtt-PM nagyon örült, Gyurcsány pedig megüzente, meghatározó szerepet akarnak a baloldal kialakításában.

Urna előtt az első szavazók egyike
Fazekas István
Érdektelenség és gyatra részvételi arány jellemezte az európai parlamenti választást
Fazekas István
Morvai Krisztina az X behúzása után
Fazekas István
Kalocsa: szavazás népviseletben
AFP / Kisbenedek Attila
Lévai Anikós és Orbán Viktor a szavazófülkében
AFP / Isza Ferenc
Rimóc: Vincze Dezsőné a Szent István Általános Iskolában kialakított 1-es számú szavazókörben
MTI / Komka Péter
Budapest: a Fidesz eredményváróján negyed kilenc körül egyelőre nagy a csönd
M. László Ferenc
Budapest: ürítés a számlálás előtt
Fazekas István
Bajnai Gordon és Szabó Tímea eredményvárása
Stiller Ákos
Schiffer András az LMP eredményváróján
Stiller Ákos
Várakozás az MSZP-székházban
Stiller Ákos
Stiller Ákos
Balázs Fecó találkozása a Jobbik eredményváróival
Fazekas István
Készülnek a Jobbik fotói
Fazekas István
Deutsch Tamás a Fidesz eredményváróján
Túry Gergely
Pelczné Gáll Ildikó
Túry Gergely
Izgalmakkal teli várakozás a Demokratikus Koalíciónál
Stiller Ákos
Gyurcsány Ferenc üzenetváltásban
Stiller Ákos
Az erzsébetvárosi Balog Ibolya 1990 óta segít a Fidesznek kampányidőszakban, ma is talpon volt.
Túry Gergely
Finom falatok a Fidesznél
Túry Gergely
Orbán Viktor beszéde a Millenárison
Túry Gergely
Bajnai Gordon és Jávor Benedek az Együtt-PM eredményváróján
MTI / Máthé Zoltán
Morvai Krisztina Vona Gábor beszéde közben
Fazekas István
Mesterházy Attila, az MSZP elnöke sajtótájékoztatón azt mondta, a párt országos elnöksége testületileg felajánlja lemondását a párt választmányának. A politikus kérdésekre nem válaszolt.
Stiller Ákos

EP-választási izgalmak percről percre - folyamatosan frissülő cikkünket ide kattintva olvashatja.

Kövessenek minket a Facebookon is!

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Van-e élet egy szükséglakásban? – Nagyítás-fotógaléria

Egyes becslések szerint Budapest néhány kerületében a szükséglakásra pályázó családok száma lakásonként túllépheti a hatszázat is, ám a gyakran rossz állapotú, komfort nélküli, lakhatatlan ingatlanokat az új lakástörvény értelmében már nem adhatják ki újra. Az önkormányzatok nehéz anyagi helyzete miatt felújításra nincs lehetőség, amelyiket pedig mégis sikerül lakhatóvá tenni, azokat rövid idő alatt elviszik. Képeinken keresztül egy budapesti család mindennapjaiba nyerünk betekintést: a hét gyermekkel lakó három felnőtt jelenleg az önkormányzattal közösen keresi lakáshelyzetük megoldását, ezzel sorsuk jobbra fordulását.

Iliás Katalin (szerkesztő) Nagyítás

Az évezred árvize pusztít a Balkánon – Nagyítás-fotógaléria

A több napig tartó heves esőzések miatt kritikus a helyzet a Nyugat-Balkánon. Szerbiában több mint 24 ezer embert költöztettek ki eddig az otthonából, sokfelé mellmagasságig ér a víz. A Belgrádtól 30 kilométerre fekvő Obrenovacon a legsúlyosabb a helyzet, ott vasárnapig 12 holttestet találtak. A rendőrség, a katonaság, valamint a szerbiai és a külföldi mentőalakulatok több mint 25 ezer embert mentettek ki az országban. Aleksandar Vucic szerb kormányfő szerint ezer éve a legsúlyosabb árvíz pusztít. Bosznia-Hercegovinában a Száva folyó áradása okozza a legnagyobb problémát. Az országban három nap alatt három hónap csapadékmennyiségének megfelelő eső esett, amire legalább 120 éve nem volt példa. A napok óta tartó esőzés, az áradások és a földcsuszamlások miatt több ezer embernek kellett elhagynia otthonát, több száz család pedig otthon nélkül maradt, miután a földcsuszamlások elsodorták házaikat. A földcsuszamlások miatt megnőtt az aknaveszély is, ugyanis egész aknamezőket mozdíthatott el a víz. Horvátország keleti részén, 15 ezer ember kényszerült otthona elhagyására, egy ember meghalt és kettőt eltűntnek nyilvánítottak.

Iliás Katalin Nagyítás

Apokalipszis most: a pusztítás nyomai Szíriában - nagyítás-fotógaléria

Két hete a felkelők utolsó konvoja is elhagyta a Szíria nyugati részén fekvő, több mint két éve ostromlott Homsz óvárosát. Az összesen mintegy 1200 felkelő és polgári személy kivonulása gyakorlatilag véget vetett a szembenállásnak a szinte porig rombolt városban, amely 2011-ben az elsők között kezdett tiltakozni Bassár el-Aszad szíriai elnök kormányzata ellen. 24 busszal legkevesebb 980 embert szállítottak el szerdán a forradalom fővárosának nevezett Homszból az onnan mintegy 20 kilométerre északra fekvő Dár-el-Kabírába. A lázadók és a kormányerők tűzszüneti megállapodása értelmében minden harcos egy kézi fegyvert és egy csomagot vihetett magával, valamint minden egyes buszra egy gránátvetőt és egy géppuskát engedtek fel. A kiürítési folyamatot a szíriai rendőrség felügyelte, az ENSZ munkatársai szintén jelen voltak. Homsz gyakorlatilag visszakerül a kormányerők ellenőrzése alá, így Aszad jelentős politikai és katonai győzelmet könyvelhet el: a hadsereg befolyása erősödik az ország nyugati felén, az elnök politikai hatalma pedig növekszik a június harmadikán esedékes elnökválasztás előtt. A város lakói elkezdtek visszaszállingózni egykori otthonaikba, de valószínűleg nem örülnek a látványnak, ami fogadta őket. A távozó lázadók szinte csak romokat hagytak maguk után Szíria harmadik legnagyobb városában.

Nagyítás

Magyarok báloztak Brüsszelben – Nagyítás-fotógaléria

A "Tánclépésekkel Európában" nevet viselő jótékonysági rendezvény 2011-ben megkapta az Európai Unió Tanácsának hivatalos magyar elnökségi programja címét. A bál céljai voltak: bemutatni a magyar kultúrát, ételeket, zenét és táncot, valamint népszerűsíteni Magyarországot. Fotóriporterünk a helyszínen járt.