Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Negyvenöt évvel ezelőtt lépett először ember a Holdra. Ő volt Neil Armstrong, aki utána a "kis lépés – nagy ugrás"-mondásával szállóigét is adott az emberiségnek. Az Apollo-11 repülés a hasonló nevű program ötödik bevetése volt, résztvevői, Armstrong, Aldrin és Collins pedig olyan hősök, amilyeneket Amerika és a világ se nagyon látott addig.

1969. július 16. USA, Kennedy Űrközpont - több ezer ember az űrközpont környékén táborozott le, hogy láthassa az Apollo-11 fellövését
AFP / NASA
1969. július 16. USA, Kennedy Űrközpont - feszült figyelem a kilövés előtti pillanatokban
AFP / NASA
1969. július 16. USA, Orlando - a sikeres indulás ünneplése
AFP / NASA
1969. július 21. Ember a Holdon! Neil Armstrong az Egyesült Államok lobogójával.
AFP / NASA
1969. július 21. Az első lépés
AFP / NASA
1969. július 20. - Edwin E. Aldrin, a második ember, aki a Holdra lépett.
AFP / NASA
1969. július 20. Edwin Aldrin űrsétája
AFP / NASA
1969. július 21. USA, Washington - Richard Nixon amerikai elnök telefonon gratulál a sikeresen Holdra szálló űrhajósoknak.
AFP / NASA
1969. július 21. USA, Houston - Neil Armstrong a Holdon
AFP / NASA
1969. július 21. Franciaország, Párizs - francia család tévén nézi a holdra szállást. Több száz millió néző kísérte figyelemmel a nagy eseményt a televíziókészülékek előtt ülve.
AFP
1969. július 21. A holdfelszínről visszatérő holdkomp.
AFP / NASA
1969. július 24. A visszatérő űrhajó fertőtlenítése
AFP / NASA
1969. július 26. USA, Houston - Richard Nixon beszélget az Apollo-11 visszatérő úrhajósaival. Michael Collins, Edwin E. Aldrin és Neil A. Armstrong a visszaérkezést követően még két és fél napot töltött karanténban.
AFP / NASA
1969. május 11. USA, Washington - Richard Nixon fogadja az Apollo-11 űrhajósait: Edwin E. Aldrint, Michael Collinst és Neil A. Armstrongot.
AFP / NASA
1969. augusztus 13. USA, New York - tömeg ünnepelte a visszatérő hősöket
AFP / NASA
Ők voltak ott
AFP / NASA
1969. július 19. - kilátás a Holdról
AFP / NASA

Kövessenek minket a Facebookon is!

Iliás Katalin, Fülöp Máté (szerkesztők) Nagyítás

Pillanatok I. János Károly spanyol király életéből - Nagyítás-fotógaléria

''Egy korszak ér most végez, hiszen az a spanyol király mondott most le, aki létrehozta az alkotmányos monarchia rendszerét és vezényelte le a Franco-diktatúra utáni demokratikus átmenetet'' - értékelte a spanyol király, a Bourbon uralkodóházhoz tartozó I. János Károly lemondásának hírét a hvg.hu-nak Éltető Ágnes, az MTA Világgazdasági Intézetének Spanyolország-szakértője. János Károlyt a rendszerváltó királyként tisztelik, trónra lépése mégis kétes átmenetet képezett Franco diktatúrája és az alkotmányos monarchia között. Miközben hozzá köthető a demokratikus fordulat, a diktátor Franco támogatásával lett belőle uralkodó, és még a saját berendezkedésének megpuccsolásával is megvádolták. János Károly lemondásának bejelentését követően egy több hétig is eltartó jogi procedúra veszi kezdetét: már a bejelentés másnapján összeülnek a kormány és az alkotmányjogászok Spanyolországban, hogy egy kiegészítő törvény beiktatását előkészítsék, hiszen a spanyol alkotmányos monarchia történetében a királyváltás példa nélküli. Képes összeállításunk I. János Károly életéről.

Iliás Katalin Nagyítás

Krisztus sírjától a felhőkarcolókig – Izrael a légiriadók csendjében – Nagyítás-fotógaléria

Már második hete lövi a Hamász palesztin szervezet Izraelt a Gázai övezetből, mire az ország légitámadásokkal válaszol. A konfliktusnak palesztin oldalon több száz, izraeli oldalon pedig eddig egy halálos áldozata van, és egyelőre nem tudni, hová fajul a lövöldözés. De miről szól Izrael akkor, amikor nem a rakéták és a légiriadók miatt hangos?

Tóta W. Árpád, Fülöp Máté (szerkesztők) Nagyítás

A leghosszabb nap – Nagyítás-fotógaléria

Ismeretterjesztő Nagyítással emlékezünk meg a normandiai partraszállásról, amelyen nemcsak a világháború, de a háború utáni Európa sorsa is múlt. Emberek, tankok, hajók és csodafegyverek, amelyeknek hatása ma is velünk él.

Iliás Katalin Nagyítás

Magukat és a focit fotózták a brazil nyomornegyedben lakó gyerekek – Nagyítás-fotógaléria

Brazíliában a mindennapi élet szerves része a foci, ami persze nem is csoda egy olyan országban, ahol Pelé és más legendás játékosok példája áll a fiatalság előtt. Az AFP hírügynökség fotósa, Christophe Simon azzal a feladattal érkezett Rió de Janeiróba, hogy a világbajnokság előtt javítsa egy kicsit munkájával a városról kialakult képet, azonban minden alkalommal, amikor fotózni indult azon kapta magát, hogy körbeveszik a munkája iránt érdeklődő gyerekek. Simon végül úgy gondolta, az Isten városa nevű nyomornegyedben lakó gyerekek saját maguk mutathatják be a focihoz való szenvedélyes viszonyukat. Kamerát adott a projektben részt vevő, 10-15 év közötti gyerekeknek, akikkel négy hónapon keresztül, majdnem minden hétvégén járta a várost. Nem volt könnyű dolga, hiszen reggel a gyerekekért kellett mennie, este pedig haza kellett vinni őket, ám közben megismerte a gyerekek különleges látásmódját, és bepillantást nyerhetett a favelák titkos életébe is.