Tízezer mobil fénye és felrobbant hordozórakéta a hét képein - Nagyítás-fotógaléria
Tüntetés az internetadó ellen, medvebocsok a városban, készülődés a Halloweenre, Hosszú Katinka Japánban – képes összeállításunkban a hét fontosabb eseményeiből válogattunk.
Már civil áldozatok is vannak az ukrán összecsapásokban – Nagyítás-fotógaléria
Nem szálljuk meg Ukrajnát – mondta az orosz védelmi miniszter április végén. Szergej Sojgu tájékoztatása szerint ''Oroszország kénytelen volt átfogó hadmozdulatokat végrehajtani az ukrán határ közelében, mert fennállt a veszélye annak, hogy Ukrajna katonai akciót indít civilek ellen. Amikor azonban az ukrán hatóságok kijelentették, hogy nem vetnek be reguláris katonai egységeket a fegyvertelen lakosság ellen, az orosz csapatok visszatértek laktanyájukba''. Később a korábbi tüntetések és zavargások után kisebb lövöldözések mellett helikopter is robbant Ukrajnában, gyakorivá váltak a túszejtések, oroszbarát aktivisták pedig rendőrkapitányságot és közigazgatás épületeket is elfoglaltak. Donyeckben szakadárok egyetlen lövés nélkül foglalták el a tévészékházat, ukrán csatornák sugárzása helyett orosz tévécsatornákat követeltek. Ljudmila Denyiszova, az ukrán szociálpolitikai miniszter közlése szerint május első hetéig több mint 7700 ember menekült a Krímből Ukrajna belső területeire amiatt, hogy Oroszország annektálta a félszigetet. Képes összeállításunkban az április eleje óta történteket foglaljuk össze.
Második alkalommal tüntetnek az internetadó ellen - Nagyítás-fotógaléria
Ismét tüntettek az internetadó ellen, két nappal azután, hogy vasárnap a becslések szerint tízezernél is többen vonultak fel a tervezett új közteher ellen. Most a József nádor térről az internetadó reálisnak tartott mértékét jelképező 0-ás kilométerkőhöz vonultak a Clark Ádám térre az Erzsébet hídon keresztül. Menet közben atrocitás nem történt, út közben ismét többször is felmutatták a résztvevők a mobiljaikat, a békés menetben rengetegen voltak. "Mocskos Fidesz! Mocskos Fidesz!" - skandálták többek közt a vonulók. A londoni Trafalgar téren körülbelül hatvanan tüntettek kedd este a magyarországi internetadó ellen. A demonstráló magyarokhoz angolok is csatlakoztak. A pécsi tüntetés vezérszónoka Mellár Tamás közgazdász, a Fidesz közeli Századvég Gazdaságkutató Zrt. korábbi vezetője, a Fidesz volt önkormányzati képviselője volt, aki arról beszélt, hogy az internetadó nemcsak egy adónem a sok közül, hanem az információhoz jutás és a nyilvánosság korlátozását jelenti, ami pedig egyben a demokrácia korlátozása.
Internetadó ellen a Lendvay utcáig - Nagyítás-fotógaléria
Nagy rendőri készültség volt a Nemzetgazdasági Minisztérium épülete elé meghirdetett, az internetadó elleni tüntetésen. A tárca épületének bejáratát bedeszkázták és kettős rendőrsorfal védi. Tízezernél is több ember a tiltakozáson. A tüntetők a Fidesz Lendvay utcai székházához vonulnak. Orbán lemondását és a netadó visszavonását követeli az Andrássy úton hömpölygő tömeg. A Fidesz-székházat számítógépdarabokkal dobálták, két tüntető lány felmászott a székház erkélyére, és kitűzte az EU zászlaját. Pécsen, Veszprémben és Miskolcon is tüntetnek a jövőre bevezetni tervezett adó ellen. A rendőrök kérésének nem engedelmeskednek a tüntetők, nem mennek haza.
Zúzda a világ legnagyobb heavy metal fesztiválján – Nagyítás-fotógaléria
A hétvégén ismét zúztak a metal zene rajongói a világ legnagyobb haevy metal fesztiválján, a németországi Wackenben. Az idei, 25. ünnepi bulira 75 ezer vendéget vártak, a black metal, a death metal, a thrash metal, a gothic metal, a folk metal, a nu metal és a hard rock képviseletében.
Apokalipszis most: a pusztítás nyomai Szíriában - nagyítás-fotógaléria
Két hete a felkelők utolsó konvoja is elhagyta a Szíria nyugati részén fekvő, több mint két éve ostromlott Homsz óvárosát. Az összesen mintegy 1200 felkelő és polgári személy kivonulása gyakorlatilag véget vetett a szembenállásnak a szinte porig rombolt városban, amely 2011-ben az elsők között kezdett tiltakozni Bassár el-Aszad szíriai elnök kormányzata ellen. 24 busszal legkevesebb 980 embert szállítottak el szerdán a forradalom fővárosának nevezett Homszból az onnan mintegy 20 kilométerre északra fekvő Dár-el-Kabírába. A lázadók és a kormányerők tűzszüneti megállapodása értelmében minden harcos egy kézi fegyvert és egy csomagot vihetett magával, valamint minden egyes buszra egy gránátvetőt és egy géppuskát engedtek fel. A kiürítési folyamatot a szíriai rendőrség felügyelte, az ENSZ munkatársai szintén jelen voltak. Homsz gyakorlatilag visszakerül a kormányerők ellenőrzése alá, így Aszad jelentős politikai és katonai győzelmet könyvelhet el: a hadsereg befolyása erősödik az ország nyugati felén, az elnök politikai hatalma pedig növekszik a június harmadikán esedékes elnökválasztás előtt. A város lakói elkezdtek visszaszállingózni egykori otthonaikba, de valószínűleg nem örülnek a látványnak, ami fogadta őket. A távozó lázadók szinte csak romokat hagytak maguk után Szíria harmadik legnagyobb városában.
Highline: kötéltánc a magasban - Nagyítás-fotógaléria
Az akrobatikus kötéltánc és a magasság szerelmesei idén is megrendezték nemzetközi találkozójukat: egy év elteltével idén is olaszországi Misurina közelében lévő Monte Piana hegyen feszítették ki köteleiket.
Búcsú, özönvízszerű esőzés és Hirosima a hét képein - Nagyítás-fotógaléria
Véget ért az O.Z.O.R.A. Fesztivál, Kim Dzsong Un kenőanyag-gyárban, készülődés a Salzburgi Ünnepi Játékokra, idős házaspár gyönyörű búcsúja - képes válogatásunk a hét fontosabb eseményeiből
Boldog születésnapot Magyar Köztársaság! - Nagyítás-fotógaléria
Kereken 25 éve, 1989. október 23.-án délben Szűrös Mátyás, a Parlament egyik erkélyéről, a tömött Kossuth tér előtt kiáltotta ki a Magyar Köztársaságot. A negyedszázados születésnapra a hvg.hu arra kérte a nap főszereplőjét, illetve több művészt, zenészt, alkotót, térjen vissza ugyanoda, ahol abban a történelmi pillanatban volt, így segítsen tisztelegni az évforduló emléke, jeletősége előtt.