Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Kormánya eleve bukásra volt ítélve, de ez várt volna mindenkire, aki a hatalomátadós rendszerváltás után Magyarország vezetésére vállalkozik. Antall József miniszterelnöki tevékenységének megítélése mindazonáltal máig vitatott. Egyesek szerint az ő megfontoltságára volt szüksége az országnak a békés átmenethez, mások viszont úgy vélik, az ezredfordulóhoz közeledve inkább a múlt felé fordult példákért, mintsem egy korszerű Magyarországot építsen. Akárhogy is legyen, kormányzása idején az ország döntő lépéseket tett azért, hogy a nyugati világhoz közeledjen, ebben elévülhetetlen érdemei vannak. Kormánya bukását már nem élte meg. Súlyos beteg volt, de a gyógyulás helyett ő vállalt feladatát választotta, a gyilkos kór pedig végzett vele. Éppen 25 éve hunyt el. Rá emlékszünk most képgalériánkkal.

Antall József felszólalása az MDF első Országos Gyűlésén. A felvétel 1989. március 11-én készült.
Bánkuti András
Antall József és Orbán Viktor összesúg a későbbi házelnök Szabad György előtt. Ez a felvétel is az Ellenzéki Kerekasztal ülésén készült.
Bánkuti András
Antall József miniszterelnök és Boros Péter belügyminiszter az Országgyűlés ülésén 1992-ben.
Bánkuti András
Antall József a kép baloldalán, az akkor még KDNP-s Salamon Lászlóval beszél a parlament plenáris ülésén. Közöttük Torgyán József és Szabad György látható.
Bánkuti András
Antall József miniszterelnök és Horn Gyula, az MSZP elnöke a parlament folyósóján.
Bánkuti András
Antall József miniszterelnök és Göncz Árpád köztársasági elnök a parlamentben 1992-ben.
Bánkuti András
Antall József miniszterelnök és Margaret Thatcher, brit miniszterelnök a Kossuth téren 1990 szeptemberében.
Bánkuti András
Göncz Árpád köztársasági elnök, Szabad György házelnök, Antall József miniszterelnök és Für Lajos honvédelmi miniszter a Rákoskeresztúri köztemetőben 1990-ben.
Bánkuti András
Antall József miniszterelnök a parlamentben 1992-ben.
Bánkuti András