szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Rákkeltő hatású benzolt találtak több ember vizeletében, akik a Mol Zrt. csombárdi állomásán dolgoznak; az értesülést a Mol Zrt. részben megerősítette - írta csütörtöki számában a Somogyi Hírlap.

Bacsur György, a Mol kommunikációs munkatársa közölte: a törvényi előírásoknak megfelelően elvégzett év eleji biológiai monitorvizsgálatok négy embernél pozitív eredményt hoztak, amit az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőségnek (OMMF) jelentettek. Elmondása szerint a határérték túllépése önmagában nem jelent megbetegedést, ezért a dolgozókat nem küldték táppénzre. A szakemberek szerint sem lehet egyértelműen bizonyítani, hogy a határérték-túllépés munkahelyi behatás következménye. Bacsur György megjegyezte: elég egy otthoni mázolás az előző napon, hogy a minta pozitívvá váljon. 
  
Belső vizsgálatot indítottak, hogy meghatározzák azokat a műszaki, munkaszervezési intézkedéseket, amelyekkel a hasonló esetek megakadályozhatók. Az érintett dolgozókat kontrollra küldték: a megismételt vizsgálatok nem mutattak határérték-túllépést, a benzol vizsgálata még folyamatban van - olvasható a megyei napilapban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Új módszerrel pusztíthatják a rákos sejteket

Készek a humán próbák megkezdésére ausztrál kutatók az általuk kifejlesztett rákterápiával, amelyben átalakított baktériumból előállított nanosejtekkel hatolnak be a rákos sejtbe, majd egy másik nanosejttel szállított kemoterápiás szerrel támadják meg a célpontot - közölte a brit Nature Biotechnology szakfolyóirat hétfőn.

MTI Plázs

Rossz levegő: mekkora a rákkockázat?

Az Egyesült Államok csaknem 600 térségében az átlagosnál sokkal rosszabb minőségű levegőt szívnak az emberek, az ott élők körében a mérgező anyagok belégzése miatt lényegesen nagyobb a rákbetegségek kialakulásának kockázata - derült ki a környezetvédelmi ügynökség (EPA) szerdai jelentéséből.