szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A MOL tizenkét töltőállomásán helyezett el életmentő, félautomata defibrillátorokat, amelyek használatára külön oktatás keretében készítette fel az ott dolgozó munkatársait - közölte a cég szerdán.

A hirtelen szívhalált Magyarországon a vezető halálokok között tartják számon. Sok ember élete megmenthető, ha kéznél van a segítség: a képzett személyzet, illetve az olyan készülék, amely életmentő eszközként működhet. Ezért döntött úgy a MOL, hogy tizenkét töltőállomáson elhelyezi ezeket a készülékeket, és az ott dolgozók oktatásával biztosítja a képzett személyzet jelenlétét - áll a közleményben. 

A készülékeket november elején helyezték el a következő, autópálya melletti MOL-töltőállomások mindkét oldalán: az M1-es autópálya 22-es kilométerénél, az M1-es autópályán Mosonmagyaróvárnál, az M3-as autópályán Hatvannál, az M5-ös autópályán Kecskemétnél, továbbá az M7-es autópályán Velencénél és Balatonlellénél.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Újraéesztő berendezést loptak egy iskolából

Egy korábbi tragédiát követően alig három hete kapta a jászberényi Belvárosi Általános Iskola a helyi önkormányzattól azt a defibrillátort, amelyet a hétvégén loptak el ismeretlenek - közölte keddenNagyné Völgyi Hilda, az oktatási intézmény igazgatója.

MTI Itthon

Defibrillátorokat helyeztek el a fővárosi fürdőkben

Újraélesztő készüléket helyeztek el budapesti fürdőkben, az eszköz segítségével a szakképzett személyzet azonnal megkezdheti az újraélesztést egy esetleges rosszullét esetén - közölte a Budapest Gyógyfürdői Zrt.

MTI Plázs

Defibrillátorokat telepítenek a fővárosi közterületekre

Szeptembertől kezdik el - a Help-program keretein belül - a közterületeken és a közintézményekben az életmentő terminálok elhelyezését, amelyekhez defibrillátor is tartozik. Horváth Csaba főpolgármester-helyettes a program támogatására kérte a budapesti önkormányzatokat.

hvg.hu Plázs

A beültetett defibrillátor nem növeli az életkilátásokat

A koszorúér-elzáródás következtében kialakuló szívizomelhalás után fokozott az életveszélyes szívritmuszavarok kockázata, ezért évek óta sok beteg bőre alá beültetnek parányi defibrillátort, amely másodperceken belül hatékonyan működésbe lép. Egy évek óta folytatott vizsgálat adatai azt mutatták, hogy ez a beavatkozás nem javítja mérhetően az infarktus utáni kezelés eredményeit.