szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Naplementékről van szó. Közhelyes is, giccses is, mégis szeretjük. Megbízható, minden nap eljön.

Alkalmanként festői, erről jut eszünkbe, hogy sokan meg is festették vásznon, freskón, rajzfilmen. Ellovagolt benne már keresztes lovag, szavannai csordák nyargalásznak előtte, és pancsolunk a fényében, ha vízparton járunk. A cnngo.com összeállította toplistáját a világ legszebb naplementéiről. Mi sem igazolja jobban, hogy ilyen listát nem lehet összeállítani, mint az, hogy mi is készítettünk egyet. Van átfedés.

U Bein híd, Myanmar

Myanmar is lehet valamiben az első, mondjuk tikfa hídban – itt található a leghosszabb, amin békés buddhista szerzetesek andalognak a Nirvanán járatva nyugodt elméjüket.

Flickr / Creative Commons

Maasai Mara Nemzeti Park, Kenya

Szavanna nélkül nem állítható össze egyetelen naplementés ranglista sem. Állítólag az Oroszlánkirály rajzolói napokon keresztül nézték az afrikai alkonyt, hogy minél megragadóbban adhassák vissza a filmben a látványt.

Flickr / Creative Commons

Aci Trezza, Olaszország

A sziklák, amelyeket Odüsszeusz után hajigált a megvakított küklopsz, itt, a sekély tengerpartnál csapódtak a vízbe.

Flickr / Creative Commons

Damaszkusz, Szíria

Ma úgy hallunk a városról, mint a belháború egyik legvéresebb helyszínéről. A békés Damaszkusz azonban a római provinciák ideje óta egyre csak bővül, maga a közel-keleti csoda.

Flickr / Creative Commons

Arizóna, Egyesült Államok

Ahogy az afrikai puszták, úgy az amerikai kaktuszrengeteg sem maradhat ki a felsorolásból. A 48. állam a legfiatalabb azok között, amelyek a kontinensen csatlakoztak az Egyesült Államokhoz.

Flickr / Creative Commons

Uluṟu-Kata Tjuṯa, Ausztrália

A szigetország kellős közepén terül el a körülbelül 2 100 négyzetkilométeres nemzeti park, amelyből 348 méter magasra tör a vörös monolit. Nem csak a távolból is szédítő látványáról híres a vörös homokkő, ahogy egyeduralkodóként tör a síkság fölé, hanem rajzairól is, amelyek az őstörténet óta falán láthatóak.

Flickr / Creative Commons

Haiga Sophia, Isztambul

A törökök Bizáncon keresztül hozták el a Keletet Európába. Bizáncból Istanbul (nálunk hangzás után Isztambul) lett. Azóta is a keleti borostyán színekkel, a kupolák és minaretek sziluettjével azonosítjuk.

Flickr / Creative Commons

Burton, Dorset

Angliát Dover felől pillantja meg az, aki a kontinens felől hajózik át. A híres doveri sziklák mellett azonban a déli partvidék több pontján is látványosan magas sziklafal fogadja a hajósokat, Dorset felé lankás és lapos partszakaszok váltják.

Flickr / Creative Commons
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!