Sok pénzt bukott a Szeged a járvány miatt, mégis védettebb
A polgármester még bízik abban, hogy az augusztus végi Szegedi Ifjúsági Napokat meg tudják tartani.
A polgármester még bízik abban, hogy az augusztus végi Szegedi Ifjúsági Napokat meg tudják tartani.
Polt Péter legfőbb ügyész egy kerületi rendőrkapitánysághoz továbbította ennek eldöntését.
Május 11-ig meghosszabbítják a karanténintézkedéseket Ukrajnában, ahol még két csúcspontra számítanak a járványban.
A svájci tudósok korábban már dolgoztak olyan érzékelőkön, amelyek képesek kimutatni a levegőben lévő baktériumokat és vírusokat, január óta viszont határozott irányt vett a kutatásuk.
Most, hogy hétfőtől Budapesten szinte mindenhová csak maszkban lehet majd bemenni, a Duma Aktuál segít kicsit eligazodni a maszkok tengerében. Litkai Gergely megosztja a tippjeit a használatukról, Hadházi László pedig elárulja, hogyan készített maszkot egy egyszerű megoldással.
Még bátortalanok az emberek Vuhanban, amikor arról van szó, menjenek-e boltba. Ráadásul sokaknak nem maradt már mije, amiből költekezhetne.
Az ellenőrök fogják figyelni, kinek van maszkja.
Albánia, Bosznia-Hercegovina, Grúzia, Jordánia, Koszovó, Moldova, Montenegró Észak-Macedónia, Tunézia és Ukrajna részesülne a csomagból, amit az IMF támogatásával nyújtana az unió.
A német hatóságok engedélyt adtak az első olyan klinikai teszt megkezdésére, amely során embereken próbálják ki a koronavírus elleni vakcinát. Közben az ország elindult az utóbbi hetekben bevezetett korlátozások óvatos enyhítésének az útján.
A Vivaldi böngészőt fejlesztő csapat elkészítette a program 3.0-s verzióját, amibe két nagyon hasznos funkciót is beletettek. Emellett kiadták az androidos változat bétáját is.
Mostanáig bírta egy 1978-as gerincvezeték, cserélni kell.
A HVG által megkérdezett hazai befektetők a közhangulatnál jóval derűlátóbban ítélik meg a járvány okozta válság kimenetelét. Elsőként Lakatos Péter, a Videoton társ-vezérigazgatója írja le, milyen változásokra és kihívásokra számít.