szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) reagált a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) közleményére Gyárfás Tamás napidíjával kapcsolatban.

A LEN, az Európai Úszó Liga a mindenkori kontinensbajnokságok szervezőivel kötött szerződésekben alapfeltételként szabja meg, hogy az Európa-bajnokság lebonyolításában közreműködő LEN-tisztségviselők napidíját fedezzék. Ezen juttatást a LEN biztosítja az érintetteknek, még ha a kifizetésben adott esetben a szervezőbizottság jár el, azaz közvetlenül egyenlíti ki a Büro-tagoknak és a LEN-képviselőknek.

Ezeket a megállapításokat a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) sajtóközleménye tartalmazza, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-nek, válaszul a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) szerdai sajtóközleményére. A KEHI ebben hozta nyilvánosságra a 2010-es budapesti úszó Európa-bajnokság elszámolásával kapcsolatos megállapításait, melyek között elsőként szerepel, hogy "a MÚSZ elnöke, LEN alelnökként, annak ellenére, hogy a MÚSZ által rendezett kontinensviadalon hivatalból részt kellett vennie, napidíjat vett fel az Eb ideje alatt".

"Gyárfás Tamás, a MÚSZ elnöke, a LEN alelnöke - olvasható a MÚSZ-közleményben - csütörtökön tájékoztatta a megállapításról Nory Kruchtent, a LEN luxemburgi elnökét, aki azonnal megküldött levelében rögzítette, hogy a 30. úszó Európa-bajnokság szervező-bizottsága, a kormány képviseletében kijelölt miniszter és a LEN elnöke által aláírt szerződés alapján a LEN Büro valamennyi tagjának az Eb teljes időszakára napi 60 eurót kell fizetnie a rendező szövetségnek, valamint fedeznie kell az Európa-bajnokság szállásköltségeit. A MÚSZ elnöke, akárcsak Tóth Ákos, a LEN úszóbizottságának magyar tagja, és Kelemen Ildikó, a LEN műugró-bizottságának magyar tagja, egyaránt napi 60 euróban részesült, még ha az utóbbi két sportvezető ellentételezésére nem is terjedt ki a KEHI közleménye."

A KEHI vizsgálata szerint a MÚSZ főtitkára a támogatási szerződés megkötését megelőzően megalapozatlan költségvetést nyújtott be az Önkormányzati Minisztériumnak, s az Eb összköltségét 30 százalékkal magasabb összegre tervezte, közel 350 millió forinttal túllépve a reális értéket, valamint az Eb megrendezésére kapott 400 millió forint állami támogatásból a MÚSZ mintegy 120 millió forintra a
megalapozatlan költségvetés miatt nem lett volna jogosult, további mintegy 60 millió forintot pedig jogszabálysértő módon használt fel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!