Jelenleg Tenerifén edzőtáborozik Milák Kristóf, akiről az edzője, Szabó Álmos beszélt röviden az A víz összeköt című podcastban.
A tréner előrebocsátotta, hogy túl sok dolgot nem akar megosztani a tanítványáról, aki egy február eleji interjúban úgy fogalmazott: azoknak az információknak a 90 százaléka, amelyek az olimpiai felkészüléséről megjelentek, nem volt igaz. Annyit azonban elárult, hogy
Kristóf dolgozik, jó kedve van, jókat is úszik nagyon”.
Arról is beszélt, hogy a kétszeres olimpiai bajnokhoz hasonló úszóval még nem dolgozott, de rutinja segítségével tud hatni rá.
„Néha felmerülnek bennem kérdőjelek, hogy születhetett ilyen ember. Ő a magyar sport kincse, amit tudok, beleteszek a munkába, ha ő is beleteszi, akkor kisülhet ebből valami szép” – magyarázta, hozzátéve: minden emberhez más az út. „Hogy nekem van-e kulcsom, vagy nincs? Most azt érzem, hogy van, s egyelőre ő is, aztán ki tudja. Vannak különleges trükkjeim, de erről nem szeretnék beszélni.”
Az úszóval készült interjú – amely másfél év után az első hosszabb lélegzetű beszélgetése volt – február 11-én jelent meg, amelyben azt mondta: „a szándék megvan” arra, hogy a Los Angeles-i olimpián is szerepeljen, de megígérni nem fogja. Hogy elindul, azt egyelőre csak az idén nyári szingapúri vb-vel kapcsolatban tudja állítani.
Szabó Álmosról is kérdezték, akiről azt mondta Milák: szakmailag mindenkitől különbözik, akit eddig megismert, korábban nem volt tudatában annak, hogy létezik ilyen magyar edző.
Megtörte a hosszú csendet Milák Kristóf úszó, aki egy podcastben beszélt arról, hogy miért kellett szünetet tartania, hogy megfordult a fejében a visszavonulás gondolata, és hogy hogyan készült a párizsi olimpiára. Mesélt a motivációjáról is, végül bocsánatot kért mindazoktól, akiket megbántott.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.