Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Lengyel Tibor
Szerzőnk

Lengyel Tibor

Lengyel Tibor Itthon

Egy magyar céggel 2030-ig élő szerződése van az államnak, mégis Törökországban gyártat útleveleket

Érthetetlen, miért gyártat Magyarország a török belügyminiszter szerint náluk 250 ezer útlevelet, miközben erre a feladatra éppen tavasszal kötött az állam 2030-ig szóló szerződést nagy múltú, hazai cégekkel. A külügyi tárca hallgat, a gyártást itthon jelenleg is végző cég sem tud semmit, a felelős állami NISZ Zrt. nem válaszol. Frissítés: Gulyás Gergely azonban csütörtökön cáfolt.

Lengyel Tibor Itthon

„Kérem vissza az ügyészségtől a kék iratrendező táskámat, amiben a 18 millió volt”

A saját vezetői posztját az ügyészség gyanúja szerint áruba bocsátó ORÖ-elnök a pénz egy részét egy korábbi szavazatvásárlás költségének fedezésére kérte – ezt állítja az Agócs Jánost az ügyészséggel együttműködve lebuktató elnökhelyettes, Farkas László. Az ORÖ vezetését közben Agócs megbízásából Lakatos Oszkár vette át, aki szerint “kápó módszerrel húzták csőbe” az elnököt. Farkas állítása szerint nem kötött vádalkut. Kiderítettük, mit ebédelt őrizetbe vétele előtt Agócs, kié a pénz átadására használt mappa, és azt is, milyen kapós a roma szervezet hivatali Audija.

Lengyel Tibor Itthon

Nem döntöttek még a Jobbik-elnök Huxit elleni népszavazásáról

Tizenhárom népszavazási kezdeményezésről, kérdésről döntött egy szuszra a Nemzeti Választási Bizottság, és egyikből sem lesz referendum. Így például se a katatörvényről, se az ügynökakták nyilvánosságából, se az ingyenes internetről, se a hitelek eltörléséről. A Jobbik elnökének az EU-ból való kilépést akadályozni kívánó népszavazási kérdéséről még nincs döntés.

Lengyel Tibor Itthon

Az Orbán-kormány első 100 napja: stratégiai hazugság és ámítás

Választási programja ezúttal sem volt a kampányban a Fidesznek, ígérete viszont igen. Egy kivétellel mindet meg is szegte. Mérlegen az ötödik Orbán-kormány első száz napja. Mi jellemzi leginkább ezt az időszakot: csalás és ámítás, sodródás vagy sikeres válságkezelési stratégia? Döntse el az olvasó, szavazzon a cikk végén!

Lengyel Tibor Itthon

Orbánnak már nincs szüksége az ország 133 legbátrabb emberére

Kevesebb ülés, kevesebb szavazás és törvény: látványosan lefékezett a 2018–2022-es ciklusban a törvénygyár, különösen annak második felében. A kormány azonban nem lustult el: az utóbbi két évben nem is volt igazán szüksége Orbán Viktornak a bátor gombnyomogatóira, mivel a rendeleti kormányzással szinte bármit megtehet a sajátjai nélkül is, az ellenzék pedig eddig sem zavarta.

Lengyel Tibor Itthon

Így lett Magyarország államformája operatív törzsközösség

Augusztus 20-tól és az energia-veszélyhelyzettől a pápalátogatáson és a koronavíruson át az aszályig és vadászati kiállításig az Orbán-kormány válasza egy és ugyanaz: kell egy operatív törzs, de legalábbis egy akciócsoport. Igaz, hogy egy részük teljesen haszontalan, de legalább a cselekvő kormányzat látszatát keltik, még ha tevékenységük a legritkábban transzparens.

Lengyel Tibor Itthon

Több tucat olyan döntést hozott tavaly a kormány, amit évtizedekig nem fogunk megismerni

Újra és újra képes megdönteni saját rekordját a kormány – már, ami a titkosított kormánydöntések számát illeti. Az akár több évtizedre a nyilvánosság elől elzárt, úgynevezett 3000-es sorszámú kormányhatározatok száma 2021-ben kiugróan magas volt, ezzel pedig a most zárult kormányzati ciklus is felállította a maga rekordját.

Lengyel Tibor Itthon

Fudan-népszavazás: az országos elbukott, a fővárosi mögül kihátráltak, kerületi még talán lehet

Az Alkotmánybíróság által májusban elkaszált országos referendum után elbukni látszik a fővárosi népszavazás a Fudan Egyetemről, mivel kihátrált mögüle a DK és a városvezetés is. Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármester csalódott, de abban bízik, hogy helyi, kerületi népszavazás még megakadályozhatja, hogy kínai hitelből a Diákváros területén Fudan Egyetem épüljön.

Lengyel Tibor hvg360

Hiába dobálja a Fidesz a magas labdákat, az ellenzék csak keresi, merre van az előre

Az ellenzék sem hiszi, hogy a parlamentben bármit is elérhet – törvényhozási aktivitása így a komolytalan, kötelező, összességében viszont a hatástalan jelzőkkel írható le tavasz óta. A parlamenten kívül több esélye lenne, de még csak most kezd levegőhöz jutni – már amelyik párt egyáltalán mutat életjeleket. A politikai "forró ősz", például az érkező új rezsiszámlákkal, kínál majd olyan helyzeteket, amelyekben az ellenzék megszorongathatja a Fideszt.

Lengyel Tibor Itthon

Újra hasad a Jobbik, hamarosan zászlót bonthat Jakab Péter új pártja

Jakab Péter, a Jobbik egykori elnöke akár már augusztus 20-án bejelentheti új pártját – értesült a hvg.hu. Jakab annyit mondott, hogy ő “a Nép Pártján áll” és “a megfelelő időben” tesz bejelentést. Viszonya végleg megromlott pártjával, ahol Gyöngyösi Márton próbál úrrá lenni a helyzeten, anélkül, hogy közben Jakabból mártírt csinálnának.

Lengyel Tibor Itthon

Rövidebb, még kevesebbet árul el, de a miénk – már kitölthetik a képviselők az új típusú vagyonnyilatkozatot

Péntek estig kell kitöltve leadniuk az országgyűlési képviselőknek az új típusú vagyonnyilatkozatukat. A változtatásról júliusban döntöttek a Fidesz javaslatára, és egy olyan formátumot fogadtak el, amit ugyan az Európai Parlamentben is használnak, de még a magyarnál is kevésbé komolyan vehető: sokkal kevesebb és sokkal kevésbé pontos adatot kell feltüntetni bennük.

Lengyel Tibor Gazdaság

A rezsi- és kata-döntések visszavonását, 0 százalékos áfát követel közösen az ellenzék

Az elbukott áprilisi választás óta először újra közösen próbál fellépni az ellenzéki összefogás hat pártja: rendkívüli parlamenti ülésen a rezsiárakat és a katát érintő kormányzati döntések visszavonását követelik és saját, ezen is túlmutató javaslataik elfogadását. A kudarc borítékolható, ahogy a Fidesz reakciója is várható volt, eszerint "Gyurcsány".

1
33 34 35 36 37
47