Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Lengyel Tibor
Szerzőnk

Lengyel Tibor

Lengyel Tibor Itthon

Nemsokára kész Péterfalvi Pegasus-jelentése, de a részletek titkosítását nem oldják fel

Már “íródik” a Pegasus-ügy vizsgálatát lezáró jelentés – mondta lapunknak az adatvédelmi hatóság elnöke, aki újabb határidőt is ígért. Péterfalvi Attila szerint még “néhány hét”, és kész a jelentés nyilvános része. Közben a Belügyminisztérium azt is elárulta a hvg.hu-nak, hogy nem tervezik feloldani a titkosítás alól az ügy anyagait.

Lengyel Tibor Itthon

Parasztság vagy félreértés? – Márki-Zay Péter mondatai nyomában

“Elszabadult hajóágyú”, “futó nélküli bolond”, píszi-mentes szókimondó, vagy csak meggondolatlan Márki-Zay Péter, esetleg csak kiforgatják a szavait, és botrányt kreálnak belőle? Az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje legutóbb a nyugdíjasokra tett érzéketlennek minősíthető kijelentést. Mentség-e az, hogy Orbán Viktor amúgy is szünetelteti a politikai korrektséget?

Lengyel Tibor Itthon

Politikusaink próbáltak viccesek vagy kemények lenni, de nem mindig sikerült

A politika úgy általában ritkán vidám dolog, de a magyar politika ezt is meg tudta cáfolni 2021-ben. Orbán megcsillogtatta angol humorát, de nem felejtett el gyurcsányozni sem, Gyurcsány pedig nem felejtett el orbánozni. Kövér László és Kósa Lajos egymásra licitálva beszélt furcsaságokat, Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely pedig több erős mondattal is felhívta magára a figyelmet.

Lengyel Tibor Itthon

Lelassult a törvénygyár, de Orbán szügyig állt a vérben a Parlamentben

A korábbi évekhez képest látványosan kevés, de fontos törvényt hozott idén az Országgyűlés, bár a veszélyhelyzeti, rendeleti kormányzás intenzív parlamenti munka nélkül is tág mozgásteret biztosított a kormánynak. Az ellenzék Orbánnal csipkelődött, aki így „szügyig állt a vérben”, Kövér László házelnök pedig sűrűn osztogatta a pénzbírságokat. A Völner-botrány kínos ugyan, de technikailag nem fenyegeti a Fidesz–KDNP kétharmados többségét a választás előtt.

Lengyel Tibor Itthon

Fudan: Mintegy húszezer aláírást gyűjtött az ellenzék, miközben a kormány folytatja a projekt előkészítését

Pár tízezer, a hvg.hu információi szerint kérdésenként mintegy 20 ezer aláírás gyűlt össze az első napokban az ellenzék népszavazási kezdeményezéseinek – Fudan Egyetem és álláskeresési járadék – támogatására. Hivatalos számot a szervezők egyelőre nem mondanak, csak annyit, hogy "jól halad" a gyűjtés. Az idő azonban ellenük dolgozik, mivel ha a parlamenti választásra ezt a referendumot is ki akarják tűzetni, január közepén le kell adni az aláírásokat, ami azt jelenti, hogy a következő, nem túl mozgalmas hetekben kellene igazán sokat gyűjteni. A kormány közben nem tett le a Fudanról, tovább haladnak az előkészítéssel.

Lengyel Tibor hvg360

Hadházy Ákos: Rossz esetben nem választásokon, hanem forradalommal kell a rendszert megdöntenünk

Beáldozta-e a Fidesz Völner Pált, kiket ránthat még magával a végrehajtók korrupciós botránya, hogyan illik ez a NER rendszerébe – erről is beszélt a hvg360-nak adott interjúban Hadházy Ákos független képviselő. Több kérdésben az ellenzéki összefogást is bírálta, elárulta, gyanús-e neki a Városháza-ügy, szokta-e kritizálni Márki-Zay Pétert, és hogyan képzeli el a jogi felelősségre vonást.

Lengyel Tibor Vállalkozás

Völner "jutaléka" aprópénz lehetett ahhoz képest, amennyin Schadl és társai osztozhattak

A vagyonosabbak egy összegben fizettek az évi akár több százmilliós profitot termelő bírósági végrehajtói praxisokért, a kispénzűek részletfizetést kaptak – a hvg.hu értesülései szerint így működött a vesztegetés a bírósági végrehajtói karnál, amelynek elnökét és több tagját letartóztatták, a botrányba pedig belebukott Völner Pál államtitkár, aki – ha bűnösnek találják – 5-10 évet is kaphat.

Lengyel Tibor Itthon

Indul Karácsonyék népszavazási aláírásgyűjtése a Fudan Egyetem ellen

A Kúria jóváhagyta Karácsony Gergely „jövővédő” népszavazási kezdeményezését, így napokon belül elindul az aláírásgyűjtés például a Fudan Egyetem megakadályozását célzó kérdésben. Ha az év végéig összejön a kérdésenként 200 ezer aláírás, a választással és a kormány referendumával együtt ezekről is lenne népszavazás.

Lengyel Tibor Itthon

Péterfalvi az Amnestyt hibáztatja, amiért nem készült el a Pegasus-jelentéssel

Minden megvan a NAIH elnöke szerint ahhoz, hogy lezárja a Pegasus-ügyben a vizsgálatát, már csak az Amnesty Internationalre vár. Ők szerinte nem együttműködők, a jogvédő szervezet ezt visszautasítja. Péterfalvi Attila a 300 tételes telefonszámlistát szeretné látni, hogy egyenként utánajárjon a megfigyelések jogszerűségének. Azt is mondta, kétféle jelentést készít, és a nyilvános, rövidebb változatban nem sok konkrétum lesz.

Lengyel Tibor Itthon

A Kutyapárt félezer tagjának adatai kerültek ki a netre, hónapokig tartott rendet rakni

A Magyar Kétfarkú Kutya Pártnál tapasztalt adatkezelési szabálytalanságokat és adatvédelmi hiányosságokat emleget egy, magát pártoló tagnak nevező idegen, aki azonban maga tette nyilvánossá a párt több adatbázisát. A laza adatbiztonságon a párt állítása szerint javított, és bár gyanítják, ki a szivárogtató, nem tudják felelősségre vonni.

Lengyel Tibor Itthon

Donáth Anna: „Az ellenzéki szövetségnek már az utcán kellene lennie”

Aktivitást és kreativitást vár végre az ellenzéki szövetségtől a Momentum új elnöke. Donáth Anna a hvg.hu-nak adott interjújában hibának nevezte, ha „a valami helyett a semmi a válasz”. A közös program és lista szerinte nem cél, csak eszköz a kormányváltáshoz. Szóba kerültek még fájdalmas döntések, az alkotmányozás problémája, az elszámoltatás és az is, mennyire reális veszély a Huxit.

Lengyel Tibor Itthon

Titkolják a Fudan-alapítvány főigazgatójának fizetését

A hvg.hu-t hetek óta válaszra sem méltatja, a szintén Fudan-ügyben érdeklődő ellenzéki képviselőket pedig érdemi válasz nélkül „tájékoztatja" a kormányzat. Így továbbra sem tudjuk, mi szüksége volt a még nem is létező Fudan Egyetemet fenntartó alapítványnak egy főigazgatóra, és nem ismert az egykori helyettes államtitkár főigazgatói fizetése sem.

Lengyel Tibor Itthon

Mandátumok sorsa dőlhet el azzal a kiskapuval, amit most a kormány kinyitott

A választási szabályokon nem változtatott, mégis legalizálja a fiktív lakcímre való tömeges átjelentkezéssel elkövetett választási csalást a kormánypárt törvénymódosítása, ami szerintük nem is erről szól. Mégis, a lényeg: egy billegő választókerületben akár néhány száz ember mozgatásával megnyerhető a mandátum, ha erre szándék van. A körzethatárokhoz kellene, ám azokhoz viszont nem nyúlt a kormánytöbbség, pedig így illegitim lehet a jövő évi választás eredménye éppúgy, mint a 2010-es első kétharmadot hozó “fülkeforradalomé”.

1
39 40 41 42 43
47